SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Nowy trend na Fashion Week: pryszcze i niedoskonałości na wybiegu. Głębszy przekaz, czy przesada?

Okazuje się, że nie tylko ekstrawaganckie dodatki podrasują Twój wygląd. Charakteru i uroku dodawać mogą również… pryszcze! Jeśli jesteś fanką mody i śledzisz to, co dzieje…

Nowy trend na Fashion Week: pryszcze i niedoskonałości na wybiegu. Głębszy przekaz, czy przesada?

Okazuje się, że nie tylko ekstrawaganckie dodatki podrasują Twój wygląd. Charakteru i uroku dodawać mogą również… pryszcze! Jeśli jesteś fanką mody i śledzisz to,  co dzieje się na wybiegach u największych projektantów, te informację mogą Cię delikatnie zszokować. Pryszcze nie muszą oznaczać końca kariery w modelingu, a wręcz odwrotnie. Czyżby trądzik stał się trendy?

 

Ostatni Fashion Week zostanie na długo w pamięci  wszystkich widzów. Malezyjski projektant mody Moto Guo postanowił wzmocnić swoją kolekcję o jeden dość nietypowy akcent. Modele prezentujący ubrania i akcesoria na wiosnę 2017 wystąpili z wyraźnym trądzikiem na twarzy. Nie chodzi tu o drobne wypryski, ani o delikatne zaczerwienienia, tylko o wyraźnie zauważalne zmiany trądzikowe na całych twarzach. Skąd taki pomysł? Projektant twierdzi, że są one na tyle naturalne, że nie widzi problemu, by je tuszować. Oczywiście część tego, co możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach, to jedynie efekt odpowiedniej charakteryzacji. Na tego typu wybiegach liczy się różnorodność. Trzeba się czymś wyróżnić. To jeden ze sposób na zwrócenie uwagi na różne typy urody. Nie wszyscy mają nieskazitelnie czystą cerę. Skóra z niedoskonałościami ciągle spotyka się z krytyką i jest napiętnowana społecznie, a przecież to choroba skóry, z którą wiele osób musi się zmagać na co dzień.

 

Gou słynie  z tego, że od lat stąpa po cienkim lodzie, poruszając w modzie niekiedy tematy niedopuszczalne, przesuwając tym samym granice stereotypowego piękna. Dzięki kosmetykom do makijażu lub rezygnacji  z nich,  dał możliwość zaprezentowania się tym, którzy mają niedoskonałości i zwrócił uwagę mediów na problem, który w dużej mierze jest ignorowany. Wolimy oglądać gładkie photoshopowane twarze. Jednak przez to, że niektórzy modele zostali do tego pokazu odpowiednio ucharakteryzowani,  należy odbierać przesłanie projektanta z przymrużeniem oka. Jednak trądzik na wybiegu nie tylko szokuje, ale i  skłania do refleksji.

Fot: mashable.com

Moto Guo 1

Fot: mashable.com

Moto Guo 3

Fot: mashable.com

Moto Guo 4

Fot: mashable.com

Moto Guo 5

Fot: mashable.com

Moto Guo 6

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *