SZUKAJ
Zdrowie
0

Nowy trend wśród ciężarnych nastolatek. Paląc papierosy chcą zmniejszyć rozmiar swoich dzieci i ułatwić sobie poród

W środowisku nastoletnich mam zapanował nowy trend –palenie tytoniu redukuje wzrost dziecka podczas ciąży. Poród to na pewno jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej kobiety. Bólu porodowego nie da opisać…

Nowy trend wśród ciężarnych nastolatek. Paląc papierosy chcą zmniejszyć rozmiar swoich dzieci i ułatwić sobie poród

W środowisku nastoletnich mam zapanował nowy trend –palenie tytoniu redukuje wzrost dziecka podczas ciąży. Poród to na pewno jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej kobiety. Bólu porodowego nie da opisać, ani zapomnieć do końca życia. Opowieści mogą przerazić niejedną mamę czekającą na narodziny swojego maleństwa, a co dopiero nastolatkę, która nie jest jeszcze gotowa na macierzyństwo. Nastoletnie matki postanowiły wziąć sprawy  w swoje ręce i dla ułatwienia sobie porodu sięgnęły po papierosy. Skąd ten pomysł? Palenie papierosów ma spowolnić wzrost dziecka i sprawić, że w 9 miesiącu będzie ono mniejsze, co zmniejszy ból w trakcie porodu.

 

W oczekiwaniu na dziecko, nastolatki boją się samego porodu i narodzin dużego dziecka do tego stopnia, że całkowicie zapominają o powikłaniach zdrowotnych związanych z paleniem. Nie przeraża ich wyższy wskaźnik  martwych urodzeń i poronienia, przedwczesne odklejenie łożyska, problemy z sercem lub wady wrodzone. Nie biorą pod uwagę tego, że urodzenie chorego dziecka może poważnie wpłynąć na dalszy przebieg całego ich życia.

 

Komunikat ostrzegawczy zamieszczony na opakowaniach papierosów lub biuletynach ciążowych, informujących o zagrożeniach , w żaden sposób nie miał na celu zachęcać do tego typu zachowań.  Sięganie po papierosy w czasie ciąży, w zamyśle łatwiejszego porodu w żadnym razie nie jest rozwiązaniem. To niebezpieczne nie tylko dla samego dziecka, ale i matki. Sprawa przybrała taki rozmach, że podjęto wieloletnie próby badań na nastoletnich matkach. Autorem owych badań był Simone Dennis.

 

Jakie powody podawały przyszłe nastoletnie matki?

 

1.Boją się uszkodzenia pochwy

Wiele młodych kobiet boli się krwawienia, wydzieliny, a także szwów. Mając starsze siostry lub przyjaciółki, które poród miały już za sobą, a tym samym mają tendencję do dzielenia się z innym horrorem jaki przeżyły podczas porodu, tylko potęgują poczucie strachu u przyszłych młodych matek.

 

2. Boją się, że ich pochwa nie będzie taka, jak wcześniej

Niepokoi ich fakt, że staną się mniej atrakcyjnie i zdolne do aktów seksulanych z mężczyznami,  jeśli ich pochwa zostanie rozerwana podczas porodu.

 

3.Boją się przytyć i widocznych zmian w ciele po ciąży

W mediach nadal mocno króluje trend fit kobiety, smukłej, wysportowanej. Są oczywiście takie mamy, które szybko wracają do formy po ciąży. Jednak każdy dodatkowy kilogram napawa nastolatki  przerażeniem.

 

4. To będzie dodatkowy atut dla dzieci płci żeńskiej

Dziewczyny biorące udział w badaniu lepiej czuły się, gdy dowiedziały się, że będą matkami noworodków płci żeńskiej. Wychodzą z założenia, że dziewczynki,  które urodzą się drobne i malutkie, będę miały z tego korzyści w późniejszym życiu. Dziewczynki powinny być delikatne i drobne już od najmłodszych lat.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *