SZUKAJ
Dom i Wnętrze
1

Odnawianie mebli – jak z rupieci stworzyć coś pięknego

Coraz większe grono osób chce w swoim domu stworzyć hipsterski wystrój. I tutaj prosimy o zachowanie spokoju, gdyż należy pamiętać, że nie trzeba ich tworzyć od podstaw.

Odnawianie mebli – jak z rupieci stworzyć coś pięknego

Coraz większe grono osób chce w swoim domu stworzyć hipsterski wystrój. I tutaj prosimy o zachowanie spokoju, gdyż należy pamiętać, że nie trzeba ich tworzyć od podstaw. Wystarczy, że pod odpowiednim kątem spojrzymy na nasze obecne meble. Wypróbuj nasze wskazówki, jak z rupieci stworzyć coś pięknego.

 

Odnawianie mebli za pomocą szlifierki

 

 

Jeżeli chcesz odnowić stare meble to swoją pracę musisz zacząć od szlifowania. Dzięki temu pozbędziesz się starej wierzchniej powłoki. Jeżeli masz już w planie odnawianie mebli to najlepszym zakupem na początek będzie szlifierka oscylacyjna. Jednak pamiętaj, że przy jej wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar stopy.

 

 

Szlifierka oscylacyjna z małą stopą pozwoli Ci na dokłada oszlifowanie niewielkich powierzchni . Jeżeli jednak pod hasłem ‘’odnawianie mebli’’ kryje się również renowacja tych większych to zdecydowanie postaw na szlifierkę wyposażoną w dużą stopę. Poradzi sobie z tym po prostu duże lepiej i szybciej.

 

 

Jeżeli nie posiadasz jednak pieniędzy na zakup takiej maszyny to pamiętaj, że możesz spróbować ręcznie oszlifować stare meble. Wystarczą dwa rodzaje papieru ściernego, a mianowicie papier ścierny o granulacji 180, którego należy użyć w pierwszej kolejności oraz papier ścierny o granulacji 220, którym dokończysz szlifowanie.

 

 

Szlifowanie dobiegło końca? W takim razie koniecznie oczyść swoje hipsterskie meble z pyłu. W tym celu użyj szczoteczki lub szmatki. Następnie możesz zabrać się za nakładanie nowej powłoki na drewno.

 

 

Odnawianie mebli za pomocą oleju

 

 

Twoje stare, oszlifowane meble są już gotowe na pokrycie specjalnym olejem do drewna(nie jest to konieczne). Olej do drewna jest jednym z najlepszych sposobów jeżeli chodzi o odnawianie mebli. Dlaczego? Przede wszystkim oleje w swoim składnie zawierają znacznie mniej chemii aniżeli lakier czy inne impregnaty do drewna.

 

 

Jeżeli zdecydujesz się pokryć swoje meble specjalnym olejem, musisz pamiętać, że od czasu do czasu konieczna będzie ich konserwacja. Naprawdę warto to robić, gdyż olej nadaje meblom blasku przez co ich barwa staje się znacznie bardziej nasycona.

 

 

Odnawianie mebli za pomocą lakierobejcy

 

 

Odnawianie mebli za pomocą lakierobejcy jest naprawdę efektowne, a do tego niezbyt drogie. Jeżeli marzysz o histerskich meblach z drewna, na których mocno uwidocznione zostały słoje to zdecydowanie postaw na lakierobejce.

 

 

Należy jednak pamiętać, iż większa część tych produktów powstała z myślą o odnowieniu mebli oraz innych powierzchni wewnątrz domu, przez co nie jest bezbarwna. Świetnie sprawdza się również na zewnątrz, gdyż uodparnia drewno na różne warunki atmosferyczne.

 

 

Odnawianie mebli za pomocą farby

 

 

 

 

Jeżeli nie masz żadnego pomysłu na renowację swoich mebli, zawsze możesz skorzystać z farby. Staraj się jednak nie wybierać farby do malowania mebli na łapu-capu, bo efekt może być niezbyt zadowalający, a przecież chodzi o odnawianie mebli, a nie ich zniszczenie.

 

 

Wybór odpowiedniej farby: Nie będziemy skupiać się na kolorze, który jest kwestią indywidualną, a bardziej na trwałości danej farby, gdyż to właśnie ona jest kluczem podczas zmiany rupieci w coś pięknego.

 

 

Farba kredowa świetnie sprawdzi się w przypadku malowania mebli do salonu, które będą raczej dekoracją niż przedmiotem codziennego użytku. Farba kredowa to produkt polecany szczególnie dla osób, które nie mają pomysłu jak w szybki sposób zabrać się za odnawianie mebli. A jaki jest tego powód? A no taki, że farba kredowa wyschnie po maksymalnie 30 minutach.

 

 

Meble, które będą używane najczęściej(szafki kuchenne, stół) jak najbardziej trwałą farbą. Może być to np.alkidowa, dzięki której nawet najbardziej zniszczone meble będą robić wrażenie. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej je dokładnie oszlifujesz i wyczyścisz. Malowanie farmą alkilową ma jednak pewien minus, a mianowicie nieprzyjemny zapach, którego ciężko jest się pozbyć.

 

 

Podziel się:
 • googleplus
 • linkedin
 • tumblr
 • rss
 • pinterest
 • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 1 komentarz

 • Katarzyna Kamińska pisze:

  uwielbiam ten cały proces odnawiania mebli i patrzenia na to, jak się na nowo rodzą.

 • Zostaw komentarz

  Chcesz wyrazić swoją opinię ?
  Zostaw odpowiedź!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *