SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Odnowi skórzane buty, wyczyści żelazko i pierścionek z diamentem. Wiele zastosowań pasty do zębów

W każdym domu znajduje się przynajmniej jedna tubka pasty do zębów. Niezależnie od marki i jej właściwości może stanowić bardzo przydany produkt w domu, który …

Odnowi skórzane buty, wyczyści żelazko i pierścionek z diamentem. Wiele zastosowań pasty do zębów

W każdym domu znajduje się przynajmniej jedna tubka pasty do zębów. Niezależnie od marki i jej właściwości może stanowić bardzo przydany produkt w domu, który zastąpi nam inne preparaty i pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Dowiedz się do czego możesz ją wykorzystać.

1

Odnów skórzane buty

To niesamowite, jak znakomicie pasta do zębów działa na startą skórę butów. Wyciśnij odrobinę pasty na wytarte miejsca i wetrzyj ją miękką szmatką. Wyczyść następnie mokrą ściereczką. Skóra będzie wyglądała jak nowa.

2

Wyczyść klawisze pianina

Jeśli wykonane z kości słoniowej klawisze panina są brudne, wyczyść je pastą i szczoteczką do zębów. Wytrzyj je następnie wilgotną ściereczką. Pasta do zębów odczyścić także plastikowe klawisze.

3

Wyczyść adidasy

Jeśli chcesz wyczyścić i wybielić gumowe części sportowych butów, weź do ręki nieżelową pastę do zębów i starą szczoteczkę do zębów. Poszoruj je trochę, a następnie zatrzyj pastę wilgotnym zmywakiem.

4

Wyczyścić żelazko

Delikatne właściwości ścierne nieżelowej pasty do zębów sprawią, że doskonale nada się ona do czyszczenia stopy żelazka. Nałóż pastę na zimne żelazko, potrzyj szmatką i opłucz.

5

Wyczyść pierścionek z diamentem

Nałóż odrobinę pasty do zębów na starą szczoteczkę i delikatnie wyszoruj pierścionek z diamentem. Przetrzyj go później wilgotną ściereczką. Diament będzie znowu pięknie błyszczał.

6

Odśwież butelki dla niemowląt

Po pewnym czasie butelki dla niemowląt zaczynają pachnieć kwaśnym mlekiem. Nałóż trochę pasty do zębów na szczoteczkę do mycia butelek i wyszoruj, a następnie starannie wypłucz butelki.

7

Usuń ślady z kredek ze ścian

Jeśli mały artysta wykonał swoje dzieło na ścianie, nie przejmuj się. Podwiń rękawy, chwyć nieżelową pastę do zębów, szmatkę albo szczotkę do szorowania i wyczyść ścianę. Wyciśnij trochę pasty i zacznij szorować. Dzięki delikatnym właściwościom ściernym pasty do zębów po kredkach na pewno nie zostanie ślad. Opłucz ścianę woda.

8

Zlikwiduj trądzik

 

Na dzień przed imprezą na Twojej twarzy pojawiła się czerwona krosta? Posmaruj ją na noc nieżelową pastą do zębów. Do rana krosta powinna zniknąć. Pasta do zębów wysusz trądzik i wchłania łój. Dobra jest na krostki, które podeszły ropą. Uwaga! Pasta do zębów może podrażnić skórę.

9

Usuń ślady po wodzie z drewnianych mebli

 

Nie wszyscy używają podstawek pod szklanki. Aby usunąć okrągłe ślady po szklankach z napojami z drewnianej powierzchni, wetrzyj miękką szmatką odrobinę nieżelowej pasty do zębów i zmyj wilgotną ściereczką. Wypoleruj specjalnym środkiem do drewna.

10

Usuń ślady po szmince lub plamy z atramentu z tkanin

 

Pióro otworzyło się w kieszeni Twojej ulubionej koszuli. Nałóż trochę nieżelowej pasty do zębów na plamę i energicznie pocieraj. Spłucz wodą. Plama zrobiła się trochę jaśniejsza? Świetnie! Powtórz wszytko kilka razy, aż po zabrudzeniu nie pozostanie ślad. To także dobry sposób na ślady po szmince. Powodzenie tej metody zależy jednak od rodzaju tkaniny i atramentu.

Uwaga! Wszystkie pasty do zębów zawierają substancje ścierne. Należy pamiętać, że zbyt silny środek ścierający, stosowany w dużych ilościach, może uszkodzić szkliwo zębów. Osoby ze słabymi zębami powinny używać pasty o małej zawartości substancji ściernych. Przy wyborze pasty najlepiej poradzić się dentysty.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *