SZUKAJ
Zdrowie
0

Odzyskać równowagę czerpiąc inspiracje ze wschodu

eśli coraz częściej odnosisz wrażenie, że musisz biec w kilku różnych kierunkach na raz, praktyki wschodnie takie jak joga i pozostałe opisane w niniejszym artykule pomogą ci odzyskać równowagę…

Odzyskać równowagę czerpiąc inspiracje ze wschodu

Jeśli coraz częściej odnosisz wrażenie, że musisz biec w kilku różnych kierunkach na raz, praktyki wschodnie takie jak joga i pozostałe opisane w niniejszym artykule pomogą ci odzyskać równowagę. Większość z nich polega na przyjmowaniu określonych pozycji wykonywaniu ruchów, które pomogą w koncentracji umysłu i zrelaksowaniu ciała. Wybierz technikę, która odpowiada Ci najbardziej i poszukaj doświadczonego instruktora. Kiedy opanujesz wybraną technikę, będziesz mógł ćwiczyć sam w domu.

J

oga

To słowo oznacza sprzężenie i jedność. Integruje ciało, umysł i duszę. Składa się z serii pozycji i ruchów. Najbardziej popularna jest hatha – joga, która polega na łagodnych ćwiczeniach rozciągających i oddechowych. Często uprawiania jest również power – joga, polegająca na szybkich, dynamicznych ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających.
Joga wzmacnia mięśnie, zwiększa elastyczność, poprawia samopoczucie. Uspokaja ciało. Badania wykazują, że regularne uprawianie jogi może obniżyć ciśnienie krwi, temperaturę ciała oraz tętno. Przed przystąpieniem do ćwiczeń upewnij się, że nie masz chorób serca, płuc, kości i mięśni. Osoby z takim problemami zdrowotnymi czasami muszą zrezygnować z pozycji odwróconych ( do góry nogami).

T

ai – chi

Powstało ponad 1000 lat temu, jako chińska sztuka walki: teraz uprawiane jest wielu różnych odmianach i szkołach. Często nazywane jest „medytacją w ruchu”, gdyż polega na powolnych ruchach pełnych wdzięku pozycjach, połączonych z głębokim oddychaniem. Tai – chi wzmacnia mięśnie i stawy. Wspomaga krążenie i poprawia zmysł równowagi. Wprowadzi Cie w stan spokoju i gotowości.

Q

i gong

Powstało w Chinach jako system medytacji i samouzdrawiania. System oparty jest wschodnim pojęciu qi (chi), energii życiowej. Zablokowanie qi powoduje choroby, regulacja przepływu qi prowadzi do zdrowia. Łagodne ćwiczenia, pozycje i oddychanie połączone z wizualizacją.
Qi gong wprowadza w sten relaksu. Wzmacnia odporność . Zwiększa poczucie równowagi i elastyczność.

R

eiki

Powstało w Japonii w XiX wieku ze starożytnej buddyjskiej sztuki uzdrawiania i usuwania napięcia ciała. Terapia uzdrawiająca, oparta na przepływie qi (chi) siły życiowej, od dawcy do odbiorcy. Czasami przypomina masaż, lecz niektórzy praktycy nawet się nie dotykają . Leżysz na stole do masażu w ubraniu, a osoba przekazująca ci energię umieszcza ręce w określonych miejscach na twoim ciele lub kilka centymetrów nad nim. Powoduje odzyskanie zdrowia fizycznego, umysłowego i emocjonalnego.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *