SZUKAJ
Zdrowie
0

Odżywki nie tylko dla mężczyzn

Mówi się, że płeć piękna jest słaba i delikatna. Być może kilka wieków temu tak właśnie było, lecz dziś panie stają się niekiedy silniejsze od mężczyzn, uprawiają sport, żyją aktywnie, a także sięgają po odżywki i suplementy diety…

Odżywki nie tylko dla mężczyzn

Mówi się, że płeć piękna jest słaba i delikatna. Być może kilka wieków temu tak właśnie było, lecz dziś panie stają się niekiedy silniejsze od mężczyzn, uprawiają sport, żyją aktywnie, a także sięgają po odżywki i suplementy diety. Współczesne kobiety dbają o tężyznę fizyczną, sprawność i zdrowie. Dziś sport dla wielu kobiet jest bardzo popularną formą spędzania czasu. Sport wypiera ploteczki, wizyty w cukierniach i przynosi kobietom ogromne pozytywy. Jednakże, żeby osiągnąć sukces kobiety potrzebują, tak samo jak mężczyźni odżywek i suplementów diety. To właśnie te preparaty sprawiają, że słabe kobiet tryskają energią, maja większa ochotę do ćwiczeń, a także szybciej osiągają zamierzone cele.

F

itness dla kobiet

Współcześnie kluby fitness, siłownie są zdominowane przez kobiety, albowiem proponują one szereg różnorodnych ćwiczeń i wszelkiej aktywności fizycznej, w jakiej panie znakomicie się sprawdzają. Aerobik, siłownia, pillates, czy basen to znakomite propozycje dla aktywnie żyjących kobiet. Jednakże podczas wykonywania ćwiczeń mogą pojawić się w organizmie pewne niedobory składników mineralnych i witamin, dlatego warto sięgnąć po produkty, które je szybko i skutecznie uzupełnią.

Każda kobieta żyjąca aktywnie i regularnie uprawiająca sport powinna sięgnąć po wyselekcjonowane i rekomendowane odżywki dla sportowców. Odżywki nie tylko wspaniale uzupełniają wszelkie niedobory, jakie mogą pojawić się w organizmie kobiety. Mając na uwadze wzmożoną aktywność fizyczną, wiele z tych preparatów dodaje energii, sprawia, że mamy większą wytrzymałość a dodatkowo często wspomagają proces odchudzania. Aktywne panie powinny sięgnąć zatem po suplementy zawierające minerały, witaminy a także zbawienną L- karnitynę.

B

ezpieczne wprowadzenie odżywki do diety

Każda kobieta, która dopiero rozpoczyna swoją sportową przygodę, na pierwszym miejscu musi postawić zdrowy rozsądek. Często już na starcie organizm wykazuje niedobór minerałów i witamin, dlatego też warto zastanowić się nad adekwatną dietą.

Koniecznie trzeba pomyśleć nad zmianą dotychczasowej diety, ale także włączeniu do niej odpowiednich suplementów i odżywek. – Sugeruje specjalista ds. żywienia Piotr Kermes, ekspert kfd.pl – Wprowadzając odżywki należy kierować się zasadą właściwej i adekwatnej diety, która dostarczy do organizmu wszelkie ważne składniki i związki. Jest to istotne, ponieważ same odżywki nie pozwolą kobiecie osiągnąć wszystkich zamierzonych celów. Suplement właściwie dobrany sprawia, że możemy zlikwidować pewne niedobory, ale aby efekt końcowy był stały musimy stworzyć także idealną dietę. Dodatkowo miejmy na uwadze, że odżywki w diecie kobiet powinny być wprowadzane według zaleceń specjalistów oraz obserwacji własnego organizmu. Warto wiedzieć, że im większy wysiłek fizyczny, tym bardziej wzrasta zapotrzebowanie organizmu na witaminy oraz minerały.

Współczesne kobiety coraz częściej sięgają po odżywki i sztuczne suplementy diety. Tym samym podnoszą odporność swego organizmu, cieszą się większą energia, a co najważniejsze są wstanie dorównać mężczyznom. Suplementujące się panie już nie dziwią, odżywki nie są już zarezerwowane wyłącznie dla sportowców, ale coraz częściej sięgają po nie kobiety chcące zadbać o swoje ciało.

Źródło: http://kfd.pl, Publikacja przygotowana przez: Aneta Rachwał-Adamczyk

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!