SZUKAJ
Zdrowie
0

Oil Pulling: ssanie oleju lekarstwem na problemy z trądzikiem

Jeśli jesteś osobą, która boryka się z trądzikiem w dorosłym wieku to ssanie oleju z pewnością pomoże Ci w walce z tą uciążliwą przypadłością….

Oil Pulling: ssanie oleju lekarstwem na problemy z trądzikiem

Jeśli jesteś osobą, która boryka się z trądzikiem w dorosłym wieku to ssanie oleju z pewnością pomoże Ci w walce z tą uciążliwą przypadłością.

 

Trądzik dotyka nie tylko nastolatków. Coraz więcej dorosłych również zmaga się z nim na co dzień. Przebarwienia, wypryski, stany zapalne… jeśli  doświadczyłaś  tego na własnej skórze z pewnością   zainteresuje Cię metoda oparta na ssaniu oleju. To starożytna terapia holistyczna, która służy do złagodzenia wielu problemów zdrowotnych. Najnowsze dane pokazuję, że może  być ona równie pomocna przy wyciszeniu kapryśnej skóry. Poniżej znajduje się krótki przewodnik na temat tego, jak ssanie oleju wpływa kojąco na trądzik.

 

Oil Pulling : Wiedza gromadzona od stuleci

 

 

Ponieważ ta holistyczna terapia funkcjonuje już od stuleci, wielu naukowcom udało się zbadać jej wpływ na  zdrowie człowieka. Dr F. Karach przeprowadził jedno z ważniejszych badań. Przeprowadzone przez niego obserwacje  potwierdzają teorię, że ssanie oleju może być bardzo skuteczną metodą leczenia. Pacjenci biorący udział w eksperymencie,  stosujący metodę lecznicą, opierająca się na ssaniu oleju byli  obserwowani  przez kilka tygodni. Po zakończeniu  eksperymentu, uczestnicy badania wykazali  istotną poprawę i ich stanie zdrowia.

 

Jakiego oleju najlepiej używać?

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty w leczeniu trądziku najlepiej stosować olej tłoczony na zimno. W tym przypadku dobrze sprawdzi się oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej roślinny i olej słonecznikowy. Nie ma znaczenia, czy jest to olej organiczny czy nieorganiczny. Obydwie odmiany pobudzą ciało i wyciągają  szkodliwe toksyny.

 

 

Oil Pulling : Jak stosować ?

 

Na początku wybierz swój ulubiony olej tłoczony na zimno. Zaraz po przebudzeniu weź do ust łyżkę stołową oleju, ale go nie połykaj…  Przesuwaj olej w ustach, wciągając go przez zęby. Ssij olej w ustach przez 10-15 minut. Po tym czasie wypluj cały olej. Jeśli na Twoi języku znajduje się tłusta pozostałość,   pozbądź się jej  za pomocą szczoteczki do zębów.

 

Kiedy zobaczysz pierwsze rezultaty?

 

Przy leczeniu trądziku metodą „Oil Pulling” bardzo ważna jest cierpliwość. Pierwsze wyniki możesz zobaczyć dopiero po miesiącu. Po kilku tygodniach ssania oleju zgodnie z zaleceniami, zauważysz wyraźnie zdrowszy wygląd skóry. Leczenie olejem jest bardzo pomocne w przypadku trądziku wzdłuż podbródka, policzków i szczęki.

 

Należy pamiętać, że trądzik na naszej skórze może pojawiać się z kilku powód, począwszy od typów skóry, po zaburzenia równowagi hormonalnej, złą dietę i schemat pielęgnacji. Leczenie trądziku metodą opierająca się na  ssaniu oleju powinno być połączone ze zdrową dietą i właściwą pielęgnacją.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *