SZUKAJ
Kultura
0

Open’er Festival 2014 od jutra w Gdyni!

Dobre, bo nasze, dobre, bo polskie. Nie można inaczej powiedzieć o Festivalu Open’er, który został wybrany i doceniony przez fundację Kocham Polskę i znalazł się w gronie największych postaci, miejsc, wydarzeń i osiągnięć ważnych dla naszego kraju…

Open’er Festival 2014 od jutra  w Gdyni!

Dobre, bo nasze, dobre, bo polskie. Nie można inaczej powiedzieć o Festivalu Open’er, który został wybrany i doceniony przez fundację Kocham Polskę i znalazł się w gronie największych postaci, miejsc, wydarzeń i osiągnięć ważnych dla naszego kraju i uwiecznionych w albumie „Polskie Symbole”. Mowa tutaj między innymi o „Solidarności”, Mikołaju Koperniku, odsieczy wiedeńskiej, czy Morzu Bałtyckim. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia. Przypomnijmy kilka z nich: nagroda European Festival Awards w kategorii Najlepszy Duży Festiwal (Best Major Festival), jeden z najlepszych 20 festiwali w Europie (The Times), festiwal roku (mmtrójmiasto.pl), zgodnie z plebiscytem miesięcznika Elle okrzyknięty polskim powodem do dumy. Lista zasług jest długa. Został doceniony nawet przez Green’n’Clean Award, która wyróżnia wyłącznie festiwale przyjazne środowisku. Ta inicjatywa obejmuje właściwą kontrolę nad transportem, produkcją, energią i zasilaniem, cateringiem i innymi ważnymi elementami życia festiwalowego. Open’er Festival wystartuje po raz kolejny już jutro !

K

ogo zobaczymy na polskiej scenie tym razem ?

The Black Keys – Środa 02/07/2014

.

Pearl Jam – Czwartek 03/07/2014

Jack White – Piątek 04/07/2014

Faith No More– Sobota 05/07/2014

T

o tylko nieliczne gwiazdy wielkiego formatu świata muzyki, które zawitają do Gdyni na tegoroczny festiwal. Zagrają jeszcze MGMT, Foster The People, Lyyke Li, Bastille, Metronomy, Phoenix, Interpol i wiele innych. Na scenie nie zabraknie również naszych artystów. Zobaczymy między innymi: Artura Rojka, Mele Koteluk, Pustki oraz Kamp. Każdy koneser dobrego brzmienia znajdzie coś dla siebie.

Przypominamy, że początki Open’er Festival sięgają 2002 r. Wtedy wówczas miał on charakter jednorazowej imprezy w Warszawie, na której zaprezentowała się po raz pierwszy w Polsce elektroniczna grupa The Chemical Brothers. Bardzo wielu artystów po raz pierwszy, a często jedyny w Polsce zagrało właśnie na Open’erze: Blur, Prince, Coldplay, The Strokes, Snoop Dogg, The White Stripes, Underworld, Sigur Ros, Franz Ferdinand, Kanye West, Muse, Kings Of Leon, Arctic Monkeys, Justice, Mumford & Sons, The Kills czy Interpol.

Publiczność ma możliwość uczestnictwa w wyjątkowych, niepowtarzalnych koncertach, jak chociażby powracający po latach zespól Faith No More. Mogli zobaczyć gwiazdę, muzyki Punk – Sex Pistols, debiutujących w Polsce gigantów alternatywy – Sonic Youth. Bez tego wydarzenia nie byłoby to możliwe. Wszystkim, którzy się wybierają życzymy niezapomnianych muzycznych doznać, a tym, którzy w tym roku odpuścili – uczestnictwa w kolejnym Open’erze.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *