SZUKAJ
Zdrowie
0

Passiflora kwiat na bezsenność

Passiflora wygląda oryginalnie i tajemniczo, ale to jedna z najlepiej zbadanych roślin leczniczych. Pomoże jeśli poczujesz się przemęczony, zdenerwowany i masz problemy z zaśnięciem…

Passiflora kwiat na bezsenność

Passiflora wygląda oryginalnie i tajemniczo, ale to jedna z najlepiej zbadanych roślin leczniczych. Pomoże jeśli poczujesz się przemęczony, zdenerwowany i masz problemy z zaśnięciem.

Właściwości passiflory, zwanej też męczennicą, doskonale znali już Indianie, którzy stosowali jej liści i owoce jako środek uspokajający, przeciwbólowy i przeciwkaszlowy. Nazwa, pod którą występuje ta roślina, powstała kiedy hiszpańscy konkwistadorzy przywieźli z Ameryki rysunki jej kwiatów – dopatrzono się w jej budowie symboli Męki Pańskiej i nazwano ją „passiflora”, od słów passi – cierpienie i flos – kwiat. Później okazało się, że istnieje ponad 400 gatunków tej rośliny. Wiele z nich jest dziś uprawianych w całej Europie.

M

ęczennica dla zmęczonych

Suszone kwiaty oraz części passiflory rosnące ponad ziemią są sprawdzonym surowcem leczniczym. Badania wykazały, że męczennica działa antydepresyjnie, przeciwbólowo, przeciwskurczowo, kardiotonicznie oraz przeciwzapalnie. Stosowana jest jako lek roślinny o działaniu uspokajającym, w zaburzeniach nastroju – przy depresji, zmęczeniu, stresie, a także w przypadku zaburzeń snu – przy bezsenności i i niespokojnym, przerywanym śnie. Jest szczególnie przydatna w terapii bólów głowy, zwłaszcza tych na tle migrenowych, przy bólach mięśni i dolegliwości towarzyszących menstruacji.

U

lga z apteki

W aptekach znajdziemy wiele preparatów opartych na bazie tej rośliny między innymi pomocne w zaburzeniach snu i przy nadmiernej pobudliwości nerwowej krople Dolisco Passiflora Compose, krople na bezsenność Lehning Passiflora GHL, tabletki nasenne Herbsen + Passiflora. Jest także seria preparatów Herbapolu Lublin o nazwie Passispasmina (płyn, syrop, krople) do stosowania w łagodnych postaciach nerwicy serca oraz zaburzeń emocjonalnych, także w okresie pokwitania i menopauzy. Passiflora pomaga również na kolki jelitowe i łagodzi nerwicę żołądka. Wpływa korzystnie na pracę serca, obniżając ciśnienie krwi. Bywa również wykorzystywana w terapii dzieci z zespołem ADHD.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!