SZUKAJ
Zdrowie
0

Patent na życie: optymiści żyją dłużej

Badania naukowe dowodzą iż optymiści żyją dłużej. Mało tego, czerpią znacznie więcej frajdy z drugiej połowy życia. Im więcej przyjemności dostrzegasz, tym więcej jej masz…

Patent na życie: optymiści żyją dłużej

Badania naukowe dowodzą, iż optymiści naprawdę żyją dłużej. Mało tego, czerpią znacznie więcej frajdy z drugiej połowy życia, gdyż dostrzeganie jego uroków jest jak samospełniające się proroctwo. Im więcej przyjemności dostrzegasz, tym więcej jej masz.

 

Optymiści żyją dłużej

 

 

W górę serce – bądź optymistą

 

 

Pismo “Psychosomatic Medicine” donosi, iż pacjenci, którzy cierpią na choroby serca , uważający siebie za szczęściarzy mają niższe BMI, więcej ruchu, lepiej śpią, a także mniej palą – generalnie żyją w tym stanie zadowolenia aż o 5 lat dłużej aniżeli ich czarno widzący rówieśnicy. Dodatkowo optymiści chętniej uczą się na błędach i mają w swoim gronie większą ilość oddanych im ludzi.

 

Pewnie zastanawiasz się, czy to skutek, czy przyczyna ich nastawienia, my jako optymiści, zakładamy, że jest to jednak skutek. Chcesz sprawić ,by Twój optymizm zaczął wzrastać? Wypisz na kartce 9 rzeczy, które uważasz za piękne. Trzy cuda natury, trzy piękne uczynki i trzy osobiste wspomnienia. Zrób to teraz!

Amerykańscy lekarze uważają, że choroby wieńcowe czy udar, zdecydowanie rzadziej dopadają ludzi mających pogodny stosunek do życia. Ogólnie rzecz ujmując, optymiści są po prostu zdrowi.

 

Zobacz również: 10 niezawodnych sposobów na stres

 

Badacze na podstawie 200 różnych badań o tematyce związków chorób sercowo-naczyniowych i stanów psychicznych doszli do wniosku, że ludzie, którzy doszukują się w życiu pozytywów, nie są podatni na stres oraz depresję, czyli stany tkwiące u podłoża chorób serca.

 

Reasumując, optymiści są mniej narażeni na wszelkiego rodzaju choroby serca. Wynika to ze zdrowszego stylu życia. Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *