SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Pielęgnacja do korekty

Przyzwyczajenie to nasza druga natura. Schematy, które powielamy w codziennej pielęgnacji, nie zawsze są zgodne z regułami sztuki. Czas pójść z duchem czasu i przejąć to, co właściwe…

Pielęgnacja do korekty

Przyzwyczajenie to nasza druga natura. Schematy, które powielamy w codziennej pielęgnacji, nie zawsze są zgodne z regułami sztuki. Czas pójść z duchem czasu i przejąć to, co właściwe.

F

Masaż twarzy powoduje rozciąganie skóry

Prawidłowo wykonany masaż działa drenująco i pobudzająco, usprawnia metabolizm komórkowy. Powoduje lepsze krążenie krwi, a więc dotlenienie i odżywienie komórek, polepsza napięcie i sprężystość skóry. Szkody może spowodować tylko niewłaściwie czy zbyt mocno wykonany masaż.

F

Dobrego kremu nigdy zbyt dużo

Nie warto aplikować skórze zbyt grubej warstwy kremu. Ma ona ograniczone możliwości absorpcji i nadmiar kosmetyku niepotrzebnie zalega, hamując jej prawidłowe oddychanie. Nadmiar kremu na skórze skłonnej do przetłuszczania może wywołać powstanie ropnych zmian oraz zwiększyć wydzielanie serum. Więcej nie znaczy lepiej.

P

Tłusta cera lubi delikatne preparaty do mycia

Mycie twarzy zasadowym mydłem i przecieranie tonikiem na alkoholu wysusza skórę, sprzyja podrażnieniom i zwiększonemu wydzielaniu serum. Najlepsze są delikatne, niewysuszające preparaty, np. płyn micelarny.

F

Tłusta cera jest odporna na nieprzyjazną aurę

Paradoksalnie, cera tłusta sprawia późną jesienią i zimą większe trudności niż skóra sucha. Zwłaszcza jeśli jednocześnie ma skłonności do zaczerwienień i pęka niania naczynek. Chroniąc cerę przed mrozem i odwodnieniem, stosujemy kremy półtłuste, a gdy temperatura waha się wokół zera – gęściejsze kremy nawilżające.

P

Pryszcz pod ochroną

Czerwona krostka na twarzy to wątpliwa ozdoba. Jednak wyduszanie jej i tuszowanie grubą warstwą pudru jest niehigieniczne, grozi zainfekowaniem innych miejsc na skórze, pozostawia wolno gojący się ślad. Ratunek ? Zatuszujmy wyprysk antybakteryjnym korektorem lub wysuszającym plasterkiem, później przypudrujmy je lekko sypkim pudrem.

F

Zimą słońce nie jest groźne

W pogodne dni promienie słoneczne operują z dużą siłą. Wprawdzie zimą do ziemi dociera o połowę mniej promieni niż latem, a śnieg odbija aż 80 proc. światła, o wiele więcej niż pasek czy woda. Dlatego w takie dni nakładamy kremy z wysokim filtrem UV, zwłaszcza podczas pobytu w górach, gdzie z każdym tysiącem metrów n.p.m. promieniowanie UV zwiększa się o 15 proc.

P

Jaka skóra taki krem

Skóra zmienia się w zależności od pory roku, wahania hormonów, stresu i źle dobranych kremów. Dlatego bądźmy czujni i reagujmy na jej potrzeby. Cera tłusta bywa odwodniona, zwłaszcza pod wpływem kosmetyków matujących. Z kolei przesuszona szybko ulega podrażnieniom i należy traktować ją tak jak wrażliwą. Skóra sucha oprócz nawilżenia potrzebuje także natłuszczenia. Z powodu braku wystarczającej ilości lipidów (tłuszczów ) naskórek staje się szorstki, matowy i łuszczy się.

F

Puder ratunkiem dla tłustej cery

Kilka godzin spędzonych w dusznym pomieszczeniu sprawia, że cera zaczyna się błyszczeć, z makijaż wygląda nieświeżo. Ciągłe pudrowanie świecącego nosa, brody, czoła jest szybkim zabiegiem, ale niezdrowym dla skóry. Warstwa z łoju zmieszana z pudrem stwarza idealne warunki dla rozwoju bakterii może powodować stany zapalne. Ponadto gruba „tapeta” nie oprawia urody. Dlatego użyjmy specjalnych bibułek absorbujących nadmiar serum, które błyskawicznie zmieniają skórę.

F

Suche nawilżaj

System nawadniania skóry nie działa jak podlewanie trawnika. Kremy nawilżające wnikają w naskórek, bo wcześniej wyparowują z powierzchni naskórka, nie chronią też przed chłodem. Skuteczne nawilżanie to zatrzymanie wilgoci w skórze. Jest to możliwe poprzez wzmocnienie bariery ochronnej naskórka, a takie zapewniają kemy z lipidami. Tłuszczowe składniki (ceramidy, oleje roślinne, cholesterol, kwasy tłuszczowe, woski). Wbudowują się w warstwę lipidową skóry i uzupełniają brakujące części cementu międzykomorowego.

P

W zimne dni chroń usta tłustą pomadką

Im bardziej słupek rtęci spada bliżej zera, tym bardziej tłusty kosmetyk nakładaj na usta. Lekkie błyszczyki i przejrzyste pomadki niech zaczekają do wiosny, podobnie szminki o przedłużonej trwałości, które mocno wysuszają naskórek. Najlepiej przed chłodem chronią balsamy i wazelina kosmetyczna.

F

Kosmetykami zawalczysz trądzik

Kosmetyki do skóry trądzikowej w żadnym razie nie zastąpią leczenia. Powinny być stosowane w pierwszej fazie choroby, gdy tworzą się pierwsze zaskórniki czy grudki. Wtedy hamują ich postawanie. Konieczne są też w fazie remisji (ustępowania)schorzenia, bo przedłużają działanie leków.

F

Natura to samo zdrowie

Kosmetyki naturalne uczulają tak samo jak z laboratoriów chemicznych. Mogą powodować wysypkę, pieczenie czy swędzenie skóry, rzadziej alergie. Takie objawy wywołuje najczęściej konkretny składnik , np. olejek z mięty, rumianku czy rozmarynku.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *