SZUKAJ
biznes
0

Plastikowe torebki zostaną wycofane z handlu w Kalifornii

Jerry Brown Gubernator Kalifornii podpisał we wtorek ustawę, na mocy której od 1 lipca 2015 roku zabronione będzie używanie toreb plastikowych w sklepach spożywczych i aptekach. W późniejszym okresie (rok później) zakaz obejmie sklepy z mrożonkami, alkoholem i sklepy winiarskie…

Plastikowe torebki zostaną wycofane z handlu w Kalifornii

Jerry Brown Gubernator Kalifornii podpisał we wtorek ustawę, na mocy której od 1 lipca 2015 roku zabronione będzie używanie toreb plastikowych w sklepach spożywczych i aptekach. W późniejszym okresie (rok później) zakaz na plastikowe torebki obejmie sklepy z mrożonkami, alkoholem i sklepy winiarskie.

W USA Kalifornia jest pierwszym stanem, który wprowadza zakaz używania plastikowych torebek w handlu.

„To prawo idzie w dobrym kierunku, ogranicza zalew torebek plastikowych, które zanieczyszczają nasze plaże, parki, a nawet ocean. Jesteśmy pierwsi, wydając zakaz używania tych toreb, i na pewno nie będziemy ostatni” – powiedział gubernator po ogłoszeniu nowego prawa.

Zgodnie z ustawą sklepy będą mogły sprzedawać torby papierowe lub wykonane z materiałów wielokrotnego użytku za 10 centów. Mimo, że ekolodzy cieszą się na myśl o nowej ustawie, to ma ona również swoich przeciwników. Mianowicie nie podoba się ona Republikanom, którzy są zdania, że ingeruje ona zbyt mocno w prawa Amerykanów, jak i samym producentom toreb plastikowych, skarżących się na konieczność zwolnienia sporej ilości pracowników, gdy spadnie popyt na plastikowe torebki.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!