SZUKAJ
Kultura
0

Pokazała innym swoje niedoskonałości, by przekonać kobiety do akceptacji swojego ciała. Każda z nas jest wyjątkowa!

Większość z nas prawdopodobnie kojarzy sesję zdjęciową Kendall Jenner dla Calvina Kleina. Piękna kobieta o nienagnanej figurze, każda bielizna wyglądałaby na niej niesamowicie…

Pokazała innym swoje niedoskonałości, by przekonać kobiety do akceptacji swojego ciała. Każda z nas jest wyjątkowa!

Większość z nas prawdopodobnie kojarzy sesję zdjęciową Kendall Jenner dla Calvina Kleina. Piękna kobieta o nienagnanej figurze, każda bielizna wyglądałaby na niej niesamowicie. Jednak nie każda z nas posiada modelową sylwetkę. Kobiety mają różne figury i rozmiary. Dlaczego nie miałybyśmy się czuć równie seksownie i pięknie pozując chociażby w tej samej bieliźnie? Brenda DeRouen niczym Kendall Jenner zapozowała w bieliźnie, by udowodnić kobietom, że one również mogą kochać swoje ciała, bez względu na to, jak wyglądają. Idealne ciało to mit!

 

 

Brenda  ma 26 lat.  Mimo, że od narodzin dziecka upłynęło 8 lata lat nadal zmaga się z akceptacją swojego ciała. Jakiś czas temu na swoim blogu postanowiła poruszyć problem pewności siebie, aby jeszcze lepiej naświetlić temat  chciała wykorzystać do tego swoje zdjęcia. Do współpracy zaprosiła fotografkę Deun Ivory, która sfotografowała ją w samej bieliźnie.

 

 „Naszym celem było przede wszystkim przekonanie kobiet, by nie bały się pokazywać tych cech, które społeczeństwo uważa za niedoskonałe” – powiedziała Brenda w wywiadzie dla Today.

 

„Możesz nie mieć rozstępów po ciąży, ba! Możesz nie mieć rozstępów w ogóle. Ale założę się, że jest coś z czym się borykasz. Nie ważne czy to twoja waga, twoje włosy, albo rozmiar biustu. Wiesz, że nie ma czegoś takiego, jak idealne ciało. Większość zdjęć, jakie widzisz są obrabiane w photoshopie. Jesteś piękna. Każda blizna i każda niedoskonałość czynią cię wyjątkową. Twoje ciało jest twoją świątynią. Obejmij je i okaż mu miłość i uwagę, jakiej potrzebuje. Nigdy nie pozwól, by ktoś sprawił, że poczujesz, że twoje ciało nie jest warte uznania”.

sweet ? #VSCO #portrait #naturalhair #blackgirlmagic #blackmothers

A photo posted by deun ivory. (@deunivory) on

Nie można  było lepiej ubrać tego w słowa. Każda kobieta mogłaby  się pod tym podpisać. Niby zdajemy sobie sprawę, że większość zdjęć które widzimy  kolorowych czasopismach jest obrabiania w photoshopie, a jednak ciągle  porównujemy sobie do kanonu piękna, który tak naprawdę nie istnieje.

 

calvin-klein-spring-2016

Po tym jak zdjęcia pojawiły się w Internecie większość użytkowników, zaczęła je porównywać do sesji  zdjęciowej Kendall Jenner w reklamie Calvina Kleina. Obydwie panie zaprzeczają, że to nie było ich celem.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *