SZUKAJ
Kultura
0

„Polska Walcząca to sprzeciw wobec agresji”. Zobaczcie kampanię, która szczególnie dziś zmusza do refleksji i zadumy

Historię Symbolu Polski Walczącej napisali krwią sami Polacy. Była to krew przelana w imię wolności i niepodległości – przeciw agresji – tak piszą twórcy kampanii „Upamiętniaj Godnie”…

„Polska Walcząca to sprzeciw wobec agresji”. Zobaczcie kampanię, która szczególnie dziś zmusza do refleksji i zadumy

– Historię Symbolu Polski Walczącej napisali krwią sami Polacy. Była to krew przelana w imię wolności i niepodległości – przeciw agresji – tak piszą twórcy kampanii „Upamiętniaj Godnie”.  W ramach kampanii stworzono film, który zmusza to refleksji i zadumy, szczególnie w takim dniu jak dziś (choć nie tylko) w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

 

Organizatorzy akcji chcą w ten sposób,  nakłonić innych do dyskusji,  na temat wykorzystywania  symbolu Polski Walczącej, który często niesłusznie pojawia się na strojach grup kibicowskich, czy mundurach  skrajnie nacjonalistycznych bojówek. Opierając się na historii i prawdzie,  przypinają wszystkim kim tak naprawdę byli żołnierze AK.

 

– Niniejszy spot jest hołdem dla Nich – żołnierzy AK, ale także dla wszystkich Was, którzy na różne sposoby upamiętniacie pamięć o Armii Krajowej. Nie jest jego celem ograniczanie manifestowania patriotyzmu a jedynie próbą zwrócenia uwagi na to, że wykorzystywanie w kontekście czynów niegodnych i ulicznej agresji jest niewłaściwe. – tłumaczą organizatorzy akcji.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *