SZUKAJ
Podróże
0

Pomalowany mężczyzna na tle najwspanialszych zabytków świata. Takich zdjęć z podróży jeszcze nie widzieliście

Wyjeżdżając na wakacje do innego kraju, w którym obowiązują zupełnie inne obyczaje kulturowe, bardzo często zmuszeni jesteśmy dopasować się do panujących w nim norm i zasad…

Wyjeżdżając na wakacje do innego kraju, w którym obowiązują zupełnie inne obyczaje kulturowe, bardzo często zmuszeni jesteśmy dopasować się do panujących w nim norm i zasad. Tym razem dopasowywanie się do otoczenia przechodzi na zupełnie inny poziom. Nowojorska artystka i fotografka  Trina Merry w swoim zbiorze posiada niezwykłe zdjęcia z wakacji, czegoś takiego nie widzieliśmy nigdy wcześniej. Swoją nową podróżniczą serię zatytułowała „Lost in Wonder”, bada ona relacje pomiędzy podróżowaniem, a „kulturą selfie”. Trina połączyła w pary,  modela  z UK (Kyle James) z zapierającymi dech w piersiach pięknymi widokami słynnych zabytków. Na każdym zdjęciu ciało Jamesa,  pomalowane jest  w taki sposób, by wtopić się w otaczający go krajobraz. Nie można było tego zrobić lepiej.

Fotografka twierdzi, że obecnie przemysł turystyczny pozbawiony jest „uczuć”. Turyści tylko na chwilę podróżują do poszczególnych miejsc, robią zdjęcia by pochwalić się swoim znajomym, chociażby w mediach społecznościowych. „To w całkowity sposób izoluje strukturę architektoniczną z pierwotnego znaczenia i intencji”– dodaje.

Merry  wybrała się do Chin, Meksyku, Egiptu i Jordanii i do wielu  innych krajach by przygotować tę serie. Ona sfotografowała Jamesa wśród różnych krajobrazów i zabytków, w tym  na tle Wielkiego Muru  Chińskiego, Koloseum i Stonehenge.

Fot: Trina Merry

Fot: Trina Merry

Fot: Trina Merry

Fot: Trina Merry

Fot: Trina Merry

Fot: Trina Merry

Fot: Trina Merry

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *