SZUKAJ
biznes
0

Pomoc łatwa jak wymiana żarówki – „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców”

W obozach dla uchodźców na całym świecie żyje kilkadziesiąt milionów osób. Brak światła po zmroku utrudnia im wykonywanie podstawowych czynności i potęguje poczucie zagrożenia…

Pomoc łatwa jak wymiana żarówki – „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców”

W obozach dla uchodźców na całym świecie żyje kilkadziesiąt milionów osób. Brak światła po zmroku utrudnia im wykonywanie podstawowych czynności i potęguje poczucie zagrożenia. Możemy to zmienić, włączając się w globalną kampanię IKEA „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców”. Z każdej sprzedanej żarówki LED, w okresie od 1 lutego do 28 marca, IKEA Foundation przekaże 1 euro na zakup oświetlenia do obozów.

Według danych UNHCR (Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców) w ubiegłym roku liczba uchodźców, osób ubiegających się o status uchodźcy oraz przesiedlonych wewnętrznie przekroczyła 50 milionów, to najwięcej od czasów II wojny światowej, a takich ludzi będzie przybywać ze względu na eskalację konfliktów zbrojnych przede wszystkim w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Obecnie w obozach będących pod opieką UNCHR na całym świecie żyje blisko 13 milionów osób, z czego połowę stanowią dzieci. Osoby te straciły dorobek swojego życia i niejednokrotnie musiały szukać schronienia poza granicami kraju, w obozach, w których panują bardzo trudne warunki, brakuje światła i prądu.

Nam może wydawać się to dziwne, ale brak światła to realny problem, który dotyka miliony ludzi. W obozach dla uchodźców na całym świecie życie po zmroku zamiera – mówi Anna Gadowska Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Kraków. – Dzięki kampanii „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców” wspólnie możemy sprawić, że życie uchodźców stanie się bezpieczniejsze. Nasze żarówki mają szansę „świecić podwójnie” – dodaje Anna Gadowska.

Kampania „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców” została zorganizowana po raz pierwszy w 2014 roku. Polacy bardzo aktywnie zaangażowali się w akcję – polskie sklepy IKEA zebrały ponad 121 tysięcy euro. Globalnie udało się zgromadzić i przekazać 7,7 miliona euro. Dzięki współpracy IKEA Foundation z UNHCR fundusze zostały przeznaczone m.in. na pomoc ponad 11 tysiącom uchodźców z Syrii, która obejmowała dostarczenie do obozów lamp oraz ulicznych świateł solarnych.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!