SZUKAJ
biznes
0

Poniedziałek w dobrym humorze? To jest możliwe – pokonaj syndrom poniedziałku

Poniedziałek w dobrym humorze? Czy w ogóle udało się kiedyś coś takiego przeżyć? Zaufaj nam, a zobaczysz, że pierwszy dzień po weekendzie wcale nie musi być dla Ciebie koszmarem.

Poniedziałek w dobrym humorze? To jest możliwe – pokonaj syndrom poniedziałku

Poniedziałek w dobrym humorze? Czy w ogóle udało się kiedyś coś takiego przeżyć? Zaufaj nam, a zobaczysz, że pierwszy dzień po weekendzie wcale nie musi być dla Ciebie koszmarem. Pomożemy Ci zmienić nastawienie tak byś w poniedziałek wstawała pełna radości oraz energii.

 

Nastawienie

 

Poniedziałek w dobrym humorze Ci się nie zdarza bo uwierzyłaś w bajeczki, że ten dzień jest do bani i nic dobrego Cię nie spotka. Musisz się przeprogramować. Najlepiej jak stworzysz swoją poniedziałkową tradycję, jednak musisz pamiętać by było to coś przyjemnego. Możesz umawiać się w ten dzień na pyszny i nieco bardziej kaloryczny (w końcu to raz w tygodniu) lunch ze swoją najlepszą przyjaciółką. Będziesz wyczekiwać tego dnia i rano wstaniesz zdecydowanie w lepszym nastroju. Na śniadanie zjedz coś pełnowartościowego np.: owsiankę na herbacie lub smażoną chałkę w sosie budyniowym z owocami leśnymi. Tak pysznie rozpoczęty dzień ukoi Twoje nerwy.

 

Regeneracja

 

Wstajesz z łóżka i czujesz się niewyspana? Nie ma szans by zacząć poniedziałek w dobrym humorze, kiedy przez weekend zakłóciłaś swój rytm. Podstawowa zasada: możesz pozwolić sobie tylko na godzinę dłuższego sapania niż zazwyczaj. W poniedziałek natomiast, zaraz po przebudzeniu, rozsuń zasłony jak najszerzej, wpuszczając tym samym światło słoneczne, które hamuje wydzielanie melatoniny (hormonu snu). Jeżeli masz problem z zasypianiem zapraszamy do przeczytania naszego artykułu na temat: jak zasnąć bez problemu.

 

Odporność

 

W weekend trochę się działo, a Ty przesadziłaś z czerwonym winem? Niestety mamy dla Ciebie przykrą wiadomość, gdyż w takim stanie Twój organizm ma znacznie obniżoną zdolność do walki z infekcjami. Dlatego jeśli chcesz zacząć poniedziałek w dobrym humorze, ogranicz ilość wypijanego alkoholu najlepiej do trzech drinków w ciągu jednego wieczoru. Pamiętaj również by nie sięgać po niego częściej niż co godzinę.

 

Serce

 

Zaczynasz myśleć o pracy i nagle pojawia się stres? Twoje zdrowie może być zagrożone, gdyż podwyższone ciśnienie krwi, jest jedną z przyczyn zawału serca. Co ciekawe badania naukowe dowodzą, że to właśnie w poniedziałki odnotowuje się najwięcej zawałów. Chcesz wiedzieć jak sobie z tym radzić? Zapraszamy do przeczyta naszego wcześniejszego artykułu, gdzie znajdziesz wskazówki, które pozwolą Ci zminimalizować stres.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *