SZUKAJ
Zdrowie
1

Popularna dieta alkaliczna: Beta Sokołowska radzi jak utrzymać ciało w zdrowiu, w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, oraz dbać o sylwetkę …

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się usłyszeć słowa: „Jesteś tym, co jesz”. Niezależnie od tego jak bardzo będziesz starała się nie przyswajać owej informacji i czekać, aż ktoś wymyśli magiczne „lekarstwo” na Twoje złe samopoczucie i problemy z wagą…

Popularna dieta alkaliczna: Beta Sokołowska radzi jak utrzymać ciało w zdrowiu, w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, oraz dbać o sylwetkę …

Na pewno nie raz zdarzyło Ci  się usłyszeć słowa: „Jesteś tym, co jesz”.  Niezależnie od tego jak bardzo  będziesz  starała się nie przyswajać  owej  informacji i czekać,  aż ktoś wymyśli magiczne „lekarstwo” na Twoje złe samopoczucie i problemy z wagą… prawda i tak da o sobie znać i sprawi, że wrócisz do punktu wyjścia szybciej niż myślisz. Nie lepiej zaoszczędzić  czas i pieniądze  i  zabrać  się do tego od razu jak należy? Psycholog zdrowia, propagatorka diety alkalicznej,  o której w Internecie ostatnimi czasy jest niezwykle głośno,  Beata Sokołowska  mówi „Postawicie na dobre nawyki żywieniowe, a odmłodniejecie o 10 lat. Doświadczycie samopoczucia, być może takiego, o jakim nie pamiętacie nawet, że tak można się czuć”…

 

O zbawiennym działaniu detoksu  i diety alkalicznej  na nasz organizm Beata Sokołowska przekonała się na własnej skórze. Swego czasu borykała się z wieloma problemami  zdrowotnymi: bóle stawów, mięśni, problemy z kręgosłupem, podejrzenie choroby nowotworowej i do tego wszystkiego  złe samopoczucie. Kiedy postanowiła w końcu coś zmienić w swoim odżywianiu, zaczęła stosować detoks,  jakoś jej życia ulegał diametralnej zmianie i z osoby chorej  przemieniła  się w okaz zdrowia.

 

Alkaliczność daje wszystko, o czym tak wiele osób marzy, jeśli chodzi o kondycję fizyczną i psychiczną – siłę, urodę, dobrą wagę ciała, spokój i radość, wspaniałe samopoczucie i zdrowy sen” – czytamy na stronie prowadzonej przez Beatę Sokołowską, alkalicznystylzycia.com.

 

Czym jest dieta alkaliczna?

 

Dieta alkaliczna  opiera się na rozłożeniu proporcji 80/20 . 80  proc.  diety wypełniają produkty  zasadotwórcze (przede wszystkim warzywa  takie jak: bakłażany, dynie, cukinie, ogórki, sałaty liściaste, botwina, szpinak, czarna rzodkiew), natomiast 20 proc. produkty zakwaszające. Sekret diety polega na tym, by zachować w naszym ciele środowisko zasadowe,  ponieważ to właśnie w nim organizm pracuje najlepiej.

 

Tryb życia,  opierający się na diecie alkalicznej pomaga utrzymać nasze ciało w zdrowiu, w dobrej kondycji psychicznej jak i fizycznej, a tym samym dba o naszą sylwetkę. Pierwszą poprawą w postaci poprawy samopoczucia,  wzrostu energii i jędrniejszej skóry zobaczymy już po pierwszych dniach od momentu przejścia na dietę.

 

Jak wprowadzić dietę alkaliczną do swojego życia ?

 

Na blogu u Beaty Sokołowskiej możemy znaleźć 5 kroków do alkalicznego stylu życia:

 

1. WYELIMINUJ PRZYCZYNĘ PROBLEMU

 

Już na samym początku powinniśmy wyeliminować jedzenie złej jakości (cukier, tłuszcze trans, białą mąkę, przetworzoną żywność, kofeinę, alkohol), stres i niedosypianie.

 

2. OCZYŚĆ SIĘ

 

Bardzo ważnym elementem diety alkalicznej  jest  detoks i regularne nawadnianie organizmu. Detoks oczyści nasz organizm z toksyn i złogów nagromadzonych w  jelitach.  Dzięki czemu poczujemy się lepiej i problemy, które nas atakują wreszcie dadzą nam odetchnąć. Będziemy mogli zapomnieć o alergiach i problemach skórnych.  Sokołowska  proponuje kilka  programów detoksykacyjnych, ale podstawowym jest detoks owocowo – warzywny.

 

Detoks standardowy powinien trwać od 10 do 14 dni. Najlepiej jest go przeprowadzać dwa razy do roku..

 

3. ODŻYWIANIE KWASOWO-ZASADOWE

 

Na tym etapie dochodzimy  do tego, o czym mówiliśmy na samym początku –  dieta alkaliczna w 80 proc.  składa się z zasadotwórczych produktów:
– spożywamy jak największe ilości zielonych części roślin;
– spożywamy sezonowe produkty (wiosną i latem jak najmniej przetworzone);
– codziennie w naszej diecie  powinny znajdować się nienasycone kwasy tłuszczowe ( olej rzepakowy, oliwa z oliwek, siemię lanie, awokado, łosoś, makrela ….);
– spożywamy kiszonki;
-śniadanie powinniśmy spożywać 30-60 minut po przebudzeniu.

 

 

4. CODZIENNA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

 

Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię. Wystarczy dłuższy spacer lub 20 minut ćwiczeń w domu.  Wysiłek fizyczny poprawia metabolizm, kondycję skóry i  ogóle samopoczucie.

 

5. Coś dla ducha i ciała

 

Autorka bloga skupia się tutaj na modlitwie, medytacji  i na znalezieniu czasu na refleksie. Należy zadbać o kontakt z  przyrodą i naturą.

 

„Ja osobiście polecam codzienną praktykę wdzięczności. Mamy do niej setki powodów. Wystarczy o nich zacząć myśleć i pojawiają się kolejne i następne. A uczucie to ma ogromną moc w sobie. Potrafi zmieniać rzeczywistość wokół nas (…) Wnosi spokój i radość oraz rozładowuje napięcie. Otwiera serce (co ma ogromne znaczenie i dziś już o tym mówią badania naukowe, zwłaszcza z dziedziny fascynującej fizyki kwantowej). Zmienia nastawienie umysłu, kierując myśli w stronę wywołującą pozytywne emocje i uczucia”.

 

 

Podziel się:
 • googleplus
 • linkedin
 • tumblr
 • rss
 • pinterest
 • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 1 komentarz

 • Eliza pisze:

  ja zawsze byłam bez siły i energii , źle spałam, poddenerwowana zrobiłam badania i wyszło ,że mam niedobór witaminy D, wyczytałam ,że oprócz diety dobrym sposobem na przywrócenie wyników do normy jest suplementacja, tak więc zakupiłam vita d express i rewelacja, każdy powinien sprawdzić czy źródło jego problemu nie leży właśnie w tym

 • Zostaw komentarz

  Chcesz wyrazić swoją opinię ?
  Zostaw odpowiedź!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *