SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Powitaj wiosnę i pożegnaj się z cellulitem

Już niedługo będziemy mogli ściągnąć grube kurtki, czapki i szaliki. Zamiast ciepłych swetrów oraz spodni, załóżmy lekkie, zwiewne sukienki. Żeby jednak czuć się dobrze we własnej skórze, wato pamiętać o ćwiczeniach…

Powitaj wiosnę i pożegnaj się z cellulitem

Już niedługo będziemy mogli ściągnąć grube kurtki, czapki i szaliki. Zamiast ciepłych swetrów oraz spodni, załóżmy lekkie, zwiewne sukienki. Żeby jednak czuć się dobrze we własnej skórze, wato pamiętać o ćwiczeniach, które pomogą nam pokonać pomarańczową skórkę na udach i pośladkach. Kosmetyki i suplementy diety mogą działać wspomagająco, ale żaden z nich nie zastąpi ruchu. Systematyczne ćwiczenia warto wprowadzić do codziennych zajęć. Nie zabiorą dużo czasu, a na pewno przyniosą spodziewane efekty.

Ćwiczenia

Świeca: Połóż się na plecach. Unieś wyprostowane nogi pionowo w górę i na zmianę uginaj jedno kolano- wstrzymaj chwilę, a potem drugie kolano. Ćwicz tak przez 5 minut.
Nożyce boczne: Połóż się na boku, następnie jak najwyżej podnieść wyprostowaną nogę i tak trwaj przez 2, 5 minuty, a potem bok.
Waga: Usiądź na podłodze, plecy i nogi proste. Na przemian unoś sobie nogi w górę. Ćwiczenia powtarzaj przez 5 minut.
Z krzesłem: Stań na lewej nodze, a lewą ręką oprzyj się na krzesło. Lekko uginaj kolano i unoś nogę w bok. Ćwicz przez 2,5 minuty, a potem zmień nogę.
Na brzuch: Połóż się na brzuchu. Ręce zapleć pod brodę, nogi trzymaj proste. Na przemian unoś nogi w górę. Ćwicz tak 5 minut.

Peeling:

Oprócz ćwiczeń warto też wykonywać regularny peeling. Najprostsza wersja tego zabiegu, który możesz przeprowadzić w domu, to zastosowanie soli kuchennej w połączeniu odrobiną oliwy. Masuj przez kilka minut uda i pośladki.

Podczas kąpieli:

Zimna woda obkurcza, a ciepła rozkurcza naczynia krwionośne. Dlatego zakończ kąpiel polewaniem ciała na przemian ciepłą i zimną wodą. Tego rodzaju zabieg sprawi, że skóra będzie bardziej sprężysta i zdrowsza. Zimna woda pobudzi proces ogrzewania ciała, a więc jednocześnie spali tłuszcz. Zabieg na pewno, nie należy do najprzyjemniejszych, jednak można się do niego przyzwyczaić.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!