SZUKAJ
Motoryzacja
0

Powstanie raport o jakości powietrza w Polsce

Każdego roku z powodu kiepskiej jakości powietrza na świecie przedwcześnie umiera 7 milionów ludzi. Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dowodzą, że przynajmniej połowa z nich to ofiary spalin wydobywających się z silników diesla…

Powstanie raport o jakości  powietrza w Polsce

Każdego roku z powodu kiepskiej jakości powietrza na świecie przedwcześnie umiera 7 milionów ludzi. Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dowodzą, że przynajmniej połowa z nich to ofiary spalin wydobywających się z silników diesla. Firma GoGreee Technologies, która zajmuje się analizowaniem powiązań pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza a przedwczesną śmiertelnością skierowała swoje zainteresowanie w kierunku Polski.

Przyczyną takiego stanu rzeczy stał się gwałtowny wzrost rozwijającego się transportu drogowego. Badania wykazały, że im więcej powstaje arterii komunikacyjnych, tym większe jest zanieczyszczenie powietrza, co ma ścisły związek z rosnąć liczbą pojazdów, służących do przewożenia towarów, które odpowiedzialne są za emisję największej ilości niebezpiecznych spalin.

GoGreen Technologies ma się szczególnie zainteresować pojazdami firm logistycznych i kurierskich. Takie pojazdy wyposażone zostały w wysokoprężne silniki diesla, które przyczyniają się aż do połowy przedwczesnych zgonów. Polski odział IBM ma zapewnić firmie zapewnić specjalistyczne narzędzia analityczne.
IBM będzie odpowiadał ze zebranie i przeanalizowanie danych od firm transportowych i kurierskich i przekazanie ich do GoGreen Technologies. Na podstawie ten współpracy powstanie pierwszy raport, który odpowie na pytanie, jak bardzo powietrze którym oddychamy jest zanieczyszczone, kto truje nas w największym stopniu i jak zapobiec takiemu stanu rzeczy. Chodzi o to by wszystkim nam żyło się lepiej i o najważniejsze, jak najdłużej.

Pewnie zastanawiacie się kto w naszym kraju jest najbardziej narażony na oddychanie powietrzem o fatalnej jakości. To dotyczy wszystkich, którzy mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych. Produkowane przez silniki drobiny unoszą się w powietrzu i bez naszej wiedzy trafiają do naszych płuc, a następnie do krwiobiegu, gdzie wywołują między innymi choroby serca. Średnia długość życia może się wobec tego skrócić nawet o kilka lat.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *