SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Od pozycji podczas snu, po uczesanie. Przekonaj się, co tak naprawdę Cię postarza

Potencjalnie zdajemy sobie sprawę z tego, co powoduje u nas przedwczesne starzenie się skóry – picie alkoholu, palenie, stres, nadmierna ekspozycja na słońce, brak snu….

Od pozycji podczas snu, po uczesanie. Przekonaj się, co tak naprawdę Cię postarza

Potencjalnie zdajemy sobie sprawę z tego, co powoduje u nas przedwczesne starzenie się skóry – picie alkoholu, palenie, stres, nadmierna ekspozycja na słońce, brak snu. Jeśli znamy przyczyny możemy starać  się je niwelować. Istnieje jednak wiele rzeczy, które również nas postarzają i nie są już tak oczywiste, jak te wymienione powyżej.

 

Od pozycji podczas snu, po uczesanie. Chcecie wiedzieć, co jeszcze wpływa na to na ile lat wyglądamy?

 

 1. Nie nosisz okularów przeciwsłonecznych albo odpowiednio dobranych okularów korekcyjnych

 

Gdy tylko pojawi się słońce zawsze powinnaś mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne.  Słońce sprawia, że zaczynamy mrużyć oczy, a to powoduje pojawienie się kurzych łapek. Podobnie jest z okularami korekcyjnymi i soczewkami. Jeśli noszone przez Ciebie szkła są zbyt słabe lub soczewki nie są odpowiednio dobre, znacznie częściej będziesz mrużyć oczy.

 

Fot: Pinterest

okulary przecisloneczne

2.  Nie nakładasz filtra na usta

 

Wiesz już doskonale, że nakładanie kosmetyków z filtrami na twarz to konieczność, bez względu na porę roku. Ale, czy słyszałaś o tym, że twoje usta również wymagają podobnej ochrony? Promienie słonecznie powodują pojawienie się przedwczesnych zmarszczek i przebarwień – i to nie tyczy się tylko cery, usta są równie narażone. Pamiętaj, by smarować usta nawilżającą pomadką, bądź balsamem, który zwiera filtr. Nakładaj go wielokrotnie w ciągu dnia, szczególnie latem.

 

Fot: giphy.com

usta

 

 

3.  Śpisz na brzuchu

 

Spanie z twarzą przyciśniętą do poduszki powoduje kompresję zmarszczek wokół ust i oczu. Oprócz tego, niektóre z poszewek mają właściwości odciągające wilgoć ze skóry, co może zafundować nam przesuszoną skórę po przebudzeniu. Zwracaj uwagę na pościel jaką wybierasz, najlepiej zainwestuj w jedwab i jeśli to możliwe oducz się spania na brzuchu.

 

4. Pijesz przez słomkę

 

Pice przez słomkę pomoże szmince dłużej utrzymać się na twoich ustach, ale na pewno nie sprawi, że będziesz wglądała młodziej. Przy tej czynności wykonujemy specyficzny ruch ust, który sprawia, że zmarszczki wokół ust pojawiają się znacznie szybciej.  Jeśli chcesz,  by pomadka wytrzymała na twoich ustach dłużej użyj bazy i unikaj odciskania na szklance górnej i dolnej wargi jednocześnie.

 

Fot: giphy.com

slomka

 

5. Związujesz ciasno włosy

 

Jeśli nie lubisz chodzić w rozpuszczonych włosach i ciągle je związujesz w koński ogon lub ciasne koczki to może osłabić strukturę włosa. Włosy zaczną bardziej wypadać, a linia włosów może się cofnąć. Zamiast ciasnego upinania postaw na luźny warkocz lub niski kucyk. Twoje włosy trochę odpoczną.

Fot: Pinterest

 

konski ogon

 

6. Nie złuszczasz skóry

 

Twoja cera wygląda na szarą i zmęczoną, powodem może być zbyt niskie ciśnienie krwi w twarzy. Regularnie stosowany peeling pomoże Ci przyśpieszyć  cyrkulację i przywróci cerze zdrowy blask.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *