SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Prawdziwa uroda okna czyli okno na widoku

Okno na widoku? No właśnie okna możemy nie tylko zasłaniać, ale również odsłaniać na wiele różnych i efektownych sposobów. Dzięki odpowiedniej technice przymocowania zasłon czy firanek możemy wydobyć całą urodę okna.

 

Okno na widoku? No właśnie okna możemy nie tylko zasłaniać, ale również odsłaniać na wiele różnych i efektownych sposobów. Dzięki odpowiedniej technice przymocowania zasłon czy firanek możemy wydobyć całą urodę okna.

 

 

 

 

 

Osoby zajmujące się projektowaniem tkanin od wielu, wielu lat stawiają na różnorodność dzięki czemu proponują nam różne style. Niezależnie od tego co wybierzemy liczy się efekt końcowy. Tylko w ten sposób możemy stworzyć w naszym oknie harmonijną kompozycję. W dzisiejszych czasach absolutnym trendem jest wzór bazujący na stylistyce z lat 70, który przede wszystkim opiera się na motywach kwiatów i roślin. Najczęściej są one przetworzone w formie ornamentów, dużych graficznych wzorów. W propozycjach bardzo często również pojawiają się zestawienia tkanin wzorzystych z tymi klasycznymi gładkimi.

 

 

Praktyka

 

 

Draperie okienne pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną ale przede wszystkim funkcję praktyczną. Światło zostaje filtrowane dzięki cieńszej warstwie tkaniny, natomiast wręcz przeciwne zastosowanie ma grubsza warstwa, gdyż w razie potrzeby zaciemnia wnętrze pomieszczenia. W ten sposób możemy zmienić ich ułożenie na karniszu. Świetnym pomysłem będzie umieszczenie barwnych przezroczystych materii na tle neutralnych kotar, dzięki temu na tle cięższej zasłony wydobędziemy prawdziwą urodę z koloru i wzoru firanki.

 

 

Idealne dopasowanie

 

 

Zanim zdecydujemy się na zakup tkaniny, powinniśmy się zastanowić, czy aby ten kolor i wzór na pewno pasują do naszego okna. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj upięcia zasłon, gdyż odpowiednio dobrane mogą optycznie poprawić proporcje naszego okna, a także wygląd wnętrza.

 

 

Jeżeli chodzi o systemy mocowania zasłon to najpopularniejszymi z nich są:

 

 

Koła – te małe metalowe kółka, które są wbite w zasłonę umożliwiają nam założenie jej na karnisz. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się przy grubych tkaninach znajdujących się w nowoczesnych wnętrzach.

 

Szelki – to jedno z najwygodniejszych rozwiązań, które daje świetny efekt wizualny w przypadku materiałów zasłonowych oraz zwiewnych firan. Dzięki szelkom zasłony możemy założyć oraz zdjąć w łatwy sposób, a dodatkowym plusem jest to, że nie wymagają one upinania.

 

Taśma marszcząca – Aby uzyskać jak najlepszy efekt umocowania zasłony na karniszu, taśma jest wszywana w tkaninę. Są dwa rodzaje tejże taśmy: systemowa- marszczy się według określonych wcześniej proporcji, natomiast niesystemowa umożliwia nam dowolne ułożenie, które sami dostosowujemy do wielkości karnisza.

 

Żabki – Chyba każdy z nas spotkał się z takim systemem podwieszania. Jednak czasy się zmieniły, a wraz z nimi żabki dzięki czemu te nowoczesne mogą świetnie sprawdzić się jako ciekawa dekoracja. Mają one ozdobne formy, które w dowolny sposób możemy dopasować do rodzaju, wzoru, a nawet koloru tkanin.

 

Troczki – jest to pewna odmiana szelek. Jednak w tym przypadku są one doszywane do firan oraz delikatnych tkanin. Dzięki temu możemy zawiązać na nich kokardki.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *