SZUKAJ
Zakupy
0

Prezentowe inspiracje na Taobao. Wygodne i opłacalne zakupy

Sezon na robienie świątecznych zakupów już się rozpoczął. Mikołaj coraz bliżej, a Ty nadal nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego. Chciałabyś, aby było to coś przydatnego, ładnego i co najważniejsze w rozsądnej cenie…

Prezentowe inspiracje na Taobao.  Wygodne i opłacalne zakupy

Sezon na robienie świątecznych zakupów już się rozpoczął. Mikołaj coraz bliżej, a Ty nadal nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego. Chciałabyś, aby było to coś przydatnego, ładnego i co najważniejsze w rozsądnej cenie. Cenisz sobie wygodę i komfort przy robieniu zakupów? Nikt nie lubi tracić czasu na stanie w długich kolejkach do kasy, a im dużej będziesz czekał z pewnością Cię to dosięgnie. Jest jednak rozwiązanie. Zajrzyj do Taobao i znajdź prezent, którego nie znajdziesz w polskim sklepie.

C

zym jest Taobao?

Taobao jest firmą zarejestrowaną w Chinach, która pośredniczy w dokonywanych przez nas zakupach na chińskich stronach. Ty wybierasz interesujący Cię produkt, natomiast Taobao zamawia go dla Ciebie u chińskiego sprzedawcy, sprawdza jego zgodność z zamówieniem i wysyła pod wskazany adres. A co najważniejsze rozliczenie za całość zamówienia odbywa się w polskiej walucie.

J

ak zamawiać na Taobao ?

O dziwo zamawianie na Taobao jest o wiele prostsze niż zamawianie na eBay czy innych zagranicznych stronach. Dlaczego? Nie potrzebujecie do tego PayPala, ani konta na innym serwisie oferującym usługi płatnicze. Powód jest prosty, płacisz pośrednikowi w Polsce, a nie za granicą. W związku z tym w grę nie wchodzi już tylko wygoda, ale i zysk –wiele rzeczy jest tam po prostu o wiele tańszych.

Robienie zakupów jest dość proste, mimo, że na pierwszy rzut oka chińskie litery mogą nas odstraszyć. Aby ułatwić Polakom robienie zakupów Taobao założyło polski odnośnik strony, wiec nie musisz się martwić, wszystkie informację dotyczące zamówienia i przesyłki są wyjaśnione w języku polskim.

To trochę tak jakbyście robili zakupy na gigantycznym eBay –u czy Allegro, tyle że po chińsku. U góry każdej strony widnieje pasek, w który wpisujecie nazwę produktu, którego obecnie szukacie.

Ponieważ strona jest w języku chińskim, aby wyszukiwanie poszło sprawnie najlepiej włączyć sobie Google Translate i tłumaczyć poszczególne frazy. Powiedzmy, że na prezent chcielibyście podarować komuś zegarek na rękę. W wyszukiwarce wpiszemy zatem 手錶.

I już możemy cieszyć się wynikami wyszukiwania.

Jeśli zajdzie taka potrzeba zawsze możecie pozwolić wyszukiwarce na tłumaczenie całej strony, ale nie jest to konieczne, dopóki nie chcecie sprawdzić opisu danego przedmiotu. Zasada wyszukiwania jest taka sama jak na Allegro. Waluta to oczywiście to chińskie juany.

Kiedy już mamy wybrany przedmiot należy skontaktować się z pośrednikiem. Odbywa się to na zasadzie wysyłki konkretnych linków z chińskich serwisów. Gdy podamy potrzebne dane dotyczące przedmiotu, otrzymamy informację zwrotną o kosztach transakcji. Na samym początku płacimy za przedmiot i za jego wysyłkę na terenie Chin (lub terenie Polski), są to koszta w graniach 10 zł oraz prowizję dla pośrednika. Na samym końcu przyjdzie nam zapłacić za wysyłkę towaru do Polski. Nie płacimy wszystkiego w jednym czasie. Przelewów może być więcej niż przy normalnych krajowych transakcjach, ale za to czas realizacji zamówienia nie trwa w nieskończoność jak w przypadku niektórych sklepów z chińskim asortymentem.

Czas rozpocząć poszukiwania , wybierzcie kategorię, która Was interesuje i ciszcie się smakiem przedświątecznych zakupów. Dobrze już teraz pomyśleć o złożeniu zamówienia by przesyłka mogła spokojnie dotrzeć do Was przed świętami.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!