SZUKAJ
Kulinaria
0

Propozycja menu dla pracujących w nocy

Praca na nocnej zmianie może utrudniać regularne odżywianie się. Oto kilka praktycznych porad jak jeść w takim trybie pracy dobrze zbilansowane posiłki…

Propozycja menu dla pracujących w nocy

Praca na nocnej zmianie może utrudniać regularne odżywianie się. Oto kilka praktycznych porad jak jeść w takim trybie pracy dobrze zbilansowane posiłki.

Sposób 1: na śniadanie wybierz płatki zbożowe, tosty, dżem i owoce – produkty węglowodanowe, podnoszące poziom serotoniny i ułatwiające zaśnięcie. Na wieczorny posiłek wybierz produkty wysokobiałkowe, jak ryba, kurczak, czerwone mięso czy jajka, aby nie być sennym.

Sposób 2:  dopasuj układ posiłków do sytemu pracy – oznacza to odwrócenie normalnego schematu.

Początek zmiany – jedz pokarmy wysokobiałkowe, jak jajka na chudym boczku lub wędzoną rybę z pełnoziarnistym tostem. Filiżanka kawy lub herbaty pomoże Ci się obudzić.

W połowie zmiany – jeśli nie będziesz miał czasu na ciepły posiłek, weź ze sobą kanapki lub zupę w termosie, a także baton zbożowy i owoc. Jeśli kupujesz jedzenie, wybieraj kanapki z pieczywa pełnoziarnistego, a unikaj wysokotłuszczowych przekąsek, np. frytek.

Koniec zmiany -nie jedz tłustych, smażonych potraw, wybierz takie, po których łatwej zaśniesz. Mogą to być np. pierożki mięsne z zieloną sałatą albo łosoś z rusztu z kuskusem. Na deser zjedz pudding ryżowy z morelami z dodatkiem soku pomarańczowego. Pomidory i chudy bekon pomogą Ci utrzymać kondycję.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!