SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Proste zabiegi pielęgnacyjne

Dbanie o skórę wcale nie musi wymagać drogich produktów, ani zbyt wielkiego wysiłku. W rzeczywistości jest bowiem tak, że używając nieodpowiednich mydeł, maseczek, czy kremów …

Proste zabiegi pielęgnacyjne

Dbanie o skórę wcale nie musi wymagać drogich produktów, ani zbyt wielkiego wysiłku. W rzeczywistości jest bowiem tak, że używając nieodpowiednich mydeł, maseczek, czy kremów i myjąc przy tym skórę zbyt często, możemy jej bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Większości z nas wystarczy tylko kilka prostych czynności.

Oczyszczanie

Myj twarz raz lub dwa razy dziennie łagodnym, niepieniącym się preparatem lub specjalnym mleczkiem oczyszczającym. Myj twarz rękami, nie używaj do tego żadnych gąbek ani wacików, które mogą tylko podrażnić skórę i przenosić bakterie. Na co dzień nie stosuj preparatów złuszczających, ponieważ pozbawiają one skórę warstwy ochronnej, a także zwiększają aktywność gruczołów łojowych. Jeśli masz tłustą cerę, powinieneś do mycia twarzy stosować wyłącznie te preparaty, które mają kwaśne pH.

Tonizowanie

Jeśli używasz toników, musisz używać i wybierać tylko te spośród nich, które są produkowane na bazie octu, nie zaś alkoholu. Nie zapominaj, ze alkohol wysusza skórę, a Twoja twarz i tak jest już sucha.

Nawilżanie

Po każdej kąpieli, czy prysznicu stosuj preparaty nawilżające, nakładając je, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. Kremy i balsamy nawilżające w rzeczywistości nie oddają bowiem skórze wilgoci, a jedynie chronią też wilgoć, która jest zawarta w skórze. Jeśli masz skórę suchą, używaj kremów sporządzonych na bazie oleju. Dla cery tłustej natomiast lepiej sprawdzą się preparaty na bazie wody. Naprawdę nie ma potrzeby kupować bardzo drogich kremów; w tym przypadku cena nie świadczy o ich skuteczności. Nakładając krem w okolicy oczu, należy zachować szczególną ostrożność i robić to z dużym wyczuciem, ponieważ skóra jest w tych miejscach bardzo delikatna i ja bardziej skłonna do zmarszczek. Jeżeli Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa, skora do zaczerwienienia (pękanie podskórnych naczynek krwionośnych), stosuj dostępne w aptekach łagodne kremy i balsamy pielęgnacyjne.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!