SZUKAJ
Zdrowie
0

Przebarwienia, plamy? Co Twoje paznokcie próbują Ci powiedzieć?

Ludzie zwykli mawiać, że oczy są zwierciadłem duszy, natomiast inne części ciała mogą być oznaką zdrowia. Paznokcie w szczególności mogą stanowić bardzo dobry wskaźnik tego…

Przebarwienia, plamy?  Co Twoje paznokcie próbują Ci powiedzieć?

Ludzie zwykli mawiać, że oczy są zwierciadłem duszy, natomiast inne części ciała mogą być oznaką zdrowia. Paznokcie w szczególności mogą stanowić bardzo dobry wskaźnik tego, co dzieje się w naszym organizmie, ze względu na swój szybki cykl wzrostu. Zobacz, jaki komunikat wyszyją Ci Twoje paznokcie. Tych informacji nie powinnaś bagatelizować.

 

 Ciemne miejsca

Ciemna plama może być spowodowana łagodnym siniakiem, które nabawiłaś się w wyniku uderzenia, ale może również wskazywać na czerniaka.  Ciemne plamy są dość popularne w populacji, o ciemniejszym odcieniu skóry, ale każda nowa zmiana, która pojawi się na Twoje skórze powinna wzbudzić Twoje zainteresowanie. Im szybciej  udasz się na konsultacje do dermatologa tym lepiej.

Fot: empowher.com

Co Twoje paznokcie probują Ci powiedziec

Niebieskie paznokcie

Niebieskie odcień paznokci wskazuje na to, że palce otrzymują niewystarczającą ilość tlenu.  Taki stan rzeczy jest prawdopodobnie spowodowany  problemem płuc lub układu krążenia.  Problem płuc odpowiada za  bardzo niski poziom tlenu w organizmie, podobnie jak problemy z układem krążenia  odpowiadają za złe krążenie w kończynach.

 

Paznokcie w kształcie łyżeczki

Paznokieć w kształcie łyżeczki,  gdzie środek paznokcia  wygięty jest ku dołowi,   jest klasycznym wskaźnikiem niedokrwistości i niedoboru żelaza.  Powinnaś zwiększyć spożywanie pokarmów bogatych w żelazo, takich jak czerwone mięso i szpinak  lub sięgnąć po suplementy, gdy tylko zauważysz, że kształt Twoich paznokci zaczyna się zmieniać.

Fot: giphy.com

Co Twoje paznokcie probują Ci powiedziec3

 

Pionowe prążki

Zazwyczaj jest to oznaka tego, że się starzejemy, ale jeśli jesteś młoda ten objaw może być wskaźnikiem niedoboru witamin i minerałów (głównie zadbaj o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki magnezu i witaminy B12).

 

Co Twoje paznokcie probują Ci powiedziec2

Żółte paznokcie

Żółte paznokcie są często wynikiem plam, które powstały na skutek używania ciemnych lakierów do paznokci, oraz szkodliwego działania nikotyny z papierosów. Nie ma powodu do obaw, jeśli nie palisz, ani nie używasz ciemnych lakierów,  to może być objaw grzybiczy. Wówczas konieczne będzie zastosowanie odpowiednich preparatów.

 

Przeczytaj jeszcze: Masz problem z paznokciami? To może być grzybica!

 

Fot: cdn.skim.gs

Co Twoje paznokcie probują Ci powiedziec4

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *