SZUKAJ
Zdrowie
0

Jak przechowywać leki w domu?

We wcześniejszym artykule pisaliśmy o tym, jakie normy muszą spełniać apteki. by leki mogły być prawidło przechowywane. A co z przechowywaniem ich w naszych domach? ..

Jak przechowywać leki w domu?

We wcześniejszym artykule pisaliśmy o tym, jakie normy muszą spełniać apteki, by leki mogły być prawidło przechowywane. A co z przechowywaniem ich w naszych domach? Czy czytamy ulotki i stosujemy się do zaleć producenta? Oczywiste jest to, że nie można tych norm bagatelizować. Leki to nie cukierki!  Przeczytajcie w jakim miejscu  na pewno nie powinny się znaleźć.

Leki powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu. Po zakończeniu kuracji nie należy przechowywać rozpoczętego opakowania.

Jeżeli producent zaleca przechowywanie leków w temperaturze pokojowej, oznacza to tem. 15-25◦C. Wymóg przechowywania w miejscu chłodnym oznacza temperaturę nie przekraczającą 15◦C. Są leki, które trzeba przechowywać w lodówce, czyli w temperaturze około 5-10◦C.

Leki należy chronić przed światłem, gdyż pod jego wpływem może szybciej dojść do jego niekorzystnego rozkładu.

Lek należy chronić przed wilgocią, nie wolno trzymać go w łazience. Czasami w opakowaniu leku znajduje się mała torebka zawierająca środek pochłaniający wilgoci, którego nie wolno usuwać z opakowania.

Wszystkie leki znajdujące się w domu powinny być zamknięte w specjalnie do tego celu przeznaczonym, niedostępnym dla dzieci i zwierząt miejscu.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!