SZUKAJ
Zdrowie
0

Recepta na zgrabne pośladki: jakie błędy najczęściej towarzyszą nam przy robieniu przysiadów

Okazuje się, że nie tylko panowie mają obsesje na punkcie, jędrnych, gładkich, uniesionych pośladków. Nam również udziela ta mania i ciągle szukamy sposobu na poprawienie ich kondycji…

Recepta na zgrabne pośladki: jakie błędy najczęściej towarzyszą nam przy robieniu przysiadów

Okazuje się, że nie tylko panowie mają obsesje na punkcie, jędrnych, gładkich, uniesionych pośladków. Nam również udziela ta mania  i ciągle szukamy sposobu na poprawienie ich kondycji. Gdy wszytko inne zawodzi,  na ratunek przychodzą ćwiczenia, a wraz z nimi znienawidzone przez wszystkich przysiady. Nasuwana się jednak zasadnicze pytanie, czy robimy jej dobrze? Oto lista błędów, które często popełniamy, a których powinniśmy się wystrzegać. Jesteś gotowa na lekcję?

Na kobiecą pupę składają się tzw. mięśnie pośladkowe: mały, średni i najważniejszy -duży, który odpowiada za jej kształt, jak i również mięsień dwugłowy uda, który znajduje się bezpośrednio pod pośladkiem. Swoją uwagę należy skierować  również na mięsień  czworogłowy uda, który eksponuje nasze uda. Jak wobec tego, ćwiczyć, by nasza pupa wprawiała w nas zadowolenie? Ćwiczenie, które będzie w tym przypadku najbardziej efektowne to przysiady …Niby wszyscy wiemy,  jak je wykonywać, a jednak popełniamy bardzo klasyczne błędy, które w rezultacie mogą przyczynić do niechcianych kontuzji. Dziś powiemy Wam jak nie wykonywać przysiadów.

1

Nie obniżasz pupy do konta 90 stopni

Jeśli robisz przysiady i masz poczucie, że to ćwiczenia nie stanowi dla Ciebie żadnego wysiłku, to możesz być pewna, że wykonujesz je źle. Prawdopodobnie nie schodzisz pupą dostatecznie nisko i dlatego, masz poczucie, że nic się nie dzieje. Jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany pełny przysiad? Twoja pupa w przysiadzie musi zejść do konta, 90 stopni. Dopiero po tak wykonanym przysiadzie, poczujesz, że Twoja pupa i nogi pracują. Chcesz się założyć?

2

Kolana schodzą się do środka

Ten błąd jest bardzo powszechny i powtarzalny wśród kobiet. Podczas wykonywanego przysiadu powinnaś zwrócić uwagę na to, w jakiej pozycji znajdują się Twoje kolana. Aby uniknąć kontuzji i przeciążeń Twoje nogi nie mogą schodzić się do wewnątrz podczas wykonywanego przysiadu. Nie przejmuj się jeśli nie będziesz się mogła pozbyć się tego nawyku od razu. Rób je wolniej i bardziej uważnie. Wówczas będzie Ci lepiej zapanować nad układem nóg.

3

Korzystasz ze zbyt małego obciążenia

Jeśli oczekujesz efektów po przysiadach wykonywanych bez obciążenia,  to możesz na nie czekać w nieskończoność. Po samych przysiadach, Twoje pośladki na pewno nie staną się bardziej zaokrąglone, uniesione i twarde. Chcesz to zmienić i masz dość wykonywania syzyfowej pracy? Nie bój się sztangi, nie przemienisz się od razu w kulturystkę. Myśląc o dodatkowym obciążeniu nie mamy na myśli hantli, a jednak prawdziwy ciężar, dopasowany do Twojej masy ciała.

Nie wiesz, jakie obciążenie będzie dla Ciebie najlepsze? Zapytaj instruktora na siłowni, on z pewnością Ci pomoże. Nie rób tego sama na własną rękę, gdyż możesz nabawić się kontuzji nie tylko kolan, ale i całego kręgosłupa.

4

Przestań się garbić

Ten punkt powinnaś wziąć sobie  do serca,  raz a dobrze. Podczas wykonywania przysiadów nie wolno się grabić, gdyż pod wpływem źle rozłożonego obciążenia możesz zrobić krzywdę swojemu kręgosłupowi. Kiedy więc zabierasz się za przysiady, pamiętaj by zawsze robić je w pozycji wyprostowanej, z wyciągniętym brzuchem. Tylko wtedy to ćwiczenie ma sens, a Ty możesz ćwiczyć z przekonaniem, że nie zrobisz sobie nic złego.

5

Kolana przed stopami

To jedno z najgorszych przewinień. Jeśli podczas wykonywania przysiadów masz tendencję to pochylania całej sylwetki do przodu, musisz natychmiast przestać. Pamiętaj – twoja sylwetka musi być wyprostowana, nie możesz przenosić ciężaru ciała (ani dodatkowego obciążenia) zbytnio do przodu. Masz z tym problem? Spróbuj raz jeszcze wolniej i dokładniej. Kolana za stopami! Powtarzaj do skutku.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *