SZUKAJ
Podróże
0

Rezerwuj w ostatniej chwili. Podręcznik turysty last minute

Wielu z nas stara się zaplanować wypoczynek dużo wcześniej, jednak w przypadku letnich wakacji dobrze pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Przestawienie się na wakacje last minute może być opłacalne!…

Rezerwuj w ostatniej chwili. Podręcznik turysty last minute

Wielu z nas stara się zaplanować wypoczynek dużo wcześniej, jednak w przypadku letnich wakacji dobrze pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Przestawienie się na wakacje last minute może być opłacalne!

Według danych Mondial Assistance, 16 mln Polaków zamierza w tym roku wyjechać na wczasy, w tym 5 mln za granicę. Wielu z nas zarezerwuje swoje wakacje w ostatniej chwili. Od czerwca do sierpnia 2014 r. wykupiono ponad 43 proc. wszystkich wycieczek sprzedanych na przestrzeni całego ubiegłego roku, jak wynika z raportu Travelplanet.pl.

Co przekonuje wczasowiczów do wykupienia wycieczki lub biletu lotniczego/ kolejowego/ autobusowego tuż przed wyjazdem? Jedną z odpowiedzi jest cena. W okresie letnim pojawia się wiele ofert kuszących dużymi zniżkami osoby, które chcą wybrać się na wakacje w ostatniej chwili.

Turyści zmuszeni są też do organizacji wyjazdu last minute, bo negocjowanie urlopu albo zgranie wolnych terminów z partnerem czy przyjaciółmi trwa do ostatniej chwili. Załatwianie wakacji w kilka dni przed wyjazdem sprawia coraz mniej problemów i powoli staje się normą, do której dostosowuje się rynek. Wycieczkę w biurze podróży czy bilet na samolot można kupić dosłownie na kilka godzin przed odjazdem. Bez konieczności wychodzenia z domu, wszystko załatwiając przez internet.

Podręcznik turysty last minute

Starych wyjadaczy ofert last minute cechuje otwartość i spontaniczność w podejmowaniu decyzji, chęć doświadczania nowych przeżyć, elastyczność w dostosowywaniu się do zmieniającej się sytuacji. Paradoksem spontaniczności last minute jest jednak to, że chcąc wykorzystać w stu procentach możliwości, jakie daje podróżowanie na ostatnią chwilę, musisz być… zawsze przygotowany.

1

Ważne dokumenty

Łatwe podróżowanie po Europie odzwyczaiło nas od podróżowania z paszportem. Ale co jeśli znajdziemy ofertę wycieczki last minute do kraju, w którym na przejściu granicznym urzędnik zażąda od nas dokumentów? Właśnie dlatego warto co jakiś czas upewniać się, gdzie obecnie znajduje się nasz paszport i czy nie jest „przeterminowany”. W przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 13. roku życia, dokument jest ważny przez 10 lat od jego wystawienia. Jeśli do końca okresu ważności paszportu pozostało tylko kilka miesięcy, zadbaj abyś nie zapomniał na czas złożyć wniosku o wystawienie nowego dokumentu. Stworzenie przypomnienia w telefonie komórkowym i zaznaczenie daty w kalendarzu z pewnością okażą się pomocne.

2

Żeby znaleźć trzeba szukać

Żeby znaleźć ofertę trzeba jej… szukać. Chcąc wyjechać na wakacje last minute, warto pamiętać, że biura podróży to nie jedyne miejsce, gdzie możemy znaleźć dobry, tani wyjazd. Żeby odnaleźć się w gąszczu ofert, korzystaj z wyszukiwarek i agregatorów wakacyjnych okazji. Na fly4free.pl znajdziesz oferty tanich biletów lotniczych, na kodyrabatowe.pl – kody obniżające cenę przelotów czy przejazdów oraz zniżki na całe wycieczki.

3

Taktyka ubraniowa

Miej w swojej garderobie zestaw czystych, przygotowanych ubrań, które starczą przynajmniej na kilkudniowy urlop. Dzięki temu nigdy nie zapomnisz o przygotowaniu najważniejszego elementu bagażu każdego wczasowicza. Zyskasz pewność, że znakomita oferta wyjazdu nie minie ci koło nosa tylko dlatego, że kosz na brudne ciuchy w łazience jest pełen, a szafa świeci pustkami.

4

Otwórz się na nowe

Nie panikuj i nie zakładaj z góry gotowych scenariuszy. Wymarzona oferta wygasła bądź wcale się nie pojawiła? Wrzuć na luz i wybierz zupełnie inny kierunek. Ciekawe miejsca są wszędzie. Pamiętaj o tym, sięgając po katalog z ofertami. W ostatniej chwili, możesz wybrać cel podróży, którego nie rozważałeś jeszcze kilka miesięcy temu. Jak przygoda, to przygoda.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *