SZUKAJ
biznes
0

W Rosji zakaz importu słodyczy produkcji ukraińskiej

W piątek rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor poinformowała o wprowadzeniu kolejnego zakazu, tym razem importu wyrobów cukierniczych produkcji ukraińskiej…

W Rosji zakaz importu słodyczy produkcji ukraińskiej

W piątek rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor poinformowała o wprowadzeniu kolejnego zakazu, tym razem importu wyrobów cukierniczych produkcji ukraińskiej. Rospotriebnadzor uargumentował to faktem, że dwie firmy ukraińskie, Konti i AVK, naruszyły prawa konsumentów. Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Rospotriebnadzoru wynika, że W szczególności chodzi o niespełnianie wymogów dotyczących oznakowania produkcji.

„W celu ochrony praw konsumentów Rospotriebnadzor wstrzymuje od dnia 5 września 2014 roku wywóz wyrobów cukierniczych produkcji ukraińskiej na terytorium Federacji Rosyjskiej” – taki komunikat zawiera oświadczenie. Nie tak dawno, bo pod koniec lipca Rosja zakazała importu słodyczy firmy Roshen należącej do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

W ciągu ostatnich miesięcy służby Rospotriebnadzoru i Rossielchoznadzoru zakazały importu z Ukrainy: produktów owocowo-warzywnych, soków i konserw rybnych niektórych firm, a także mleka i produktów mlecznych, soi, słonecznika, mąki kukurydzianej oraz napojów alkoholowych trzech producentów. Oprócz tego zakazem objęta jest jeszcze ukraińska wieprzowina i ziemniaki – tak podaje Rosyjska agencja RIA-Nowosti.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *