SZUKAJ
Gadżety
0

Samsung Galaxy S5, czy okaże się wart uwagi?

Jeśli stoicie przed wyborem zakupu lub wzięcia pod abonament nowego telefonu to ten artykuł może okazać się pomocny. Mówią, że od nadmiaru głowa nie boli, a jednak w salonach wybór jest tak duży, że ciężko się na coś zdecydować…

Samsung Galaxy S5, czy okaże się wart uwagi?

Jeśli stoicie przed wyborem zakupu lub wzięcia pod abonament nowego telefonu to ten artykuł może okazać się pomocny. Mówią, że od nadmiaru głowa nie boli, a jednak w salonach wybór jest tak duży, że ciężko się na coś zdecydować. Nikt nie chce, by po roku latach zakupiony telefon poszedł w odstawkę i znów znaleźć się w punkcie wyjścia. Dla Was wspólnie z hdtvpolska.com przetestowaliśmy Samsunga Galaxy S5. Przeczytajcie, co z tego wyszło.

Fot: hdtvpolska.com, Samsung Galaxy S5

Wielbiciele nowinek technologicznych po wypróbowaniu tego modelu powinni czuć się dopieszczeni. Już teraz ciężko sobie wyobrazić, co producent wymyśli w kolejnej generacji. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez smartfona przy boku. Cześć z Was na pewno odpowie, że nie. I nie ma się co dziwić, bowiem to już nie tylko urządzenie służące do wykonywania połączeń i pisania sms, a całe centrum dowodzenia pomagające nam w codziennej egzystencji. Jeśli jest zapotrzebowanie, to rośnie ilość urządzeń. Z roku na rok jesteśmy zaskakiwani coraz to nowszymi modelami od rozmaitych producentów. Samsung niewątpliwie jest jednym z najbardziej znanych w tej branży. Serię Galaxy znamy już od dawna. Ma ona dedykować trendy panujące wśród entuzjastów najnowszych smartfonów. Skoro one ulegają zmianie to wersje również.

Test trwał dwa tygodnie – my przeanalizowaliśmy wyniki i przedstawiamy je w technologicznej pigułce. O to, co udało się ustalić po prześwietleniu Samsunga Galaxy S5.

1

Wygląd:

a)Telefon gabarytowo jest większy od swojego poprzednia, a wszystko za sprawą 5,1 calowego wyświetlacza;
b) Otacza go chromowana ramka, tylnia część obudowy pokryta jest czymś złudnie przypominającym skórę, dobrze chroniącym cały tyli korpus przed wszelkimi uszkodzeniami – noszenie dodatkowego pokrowca wydaje się nam zbędne.
c)Nie zapomniano standardowych rozwiązaniach – na lewej krawędzi umieszczono klawisz odpowiedzialny za głośność telefonu. Jest to wygodne i intuicyjne miejsce, pozwalające na kontrolowanie głośności dźwięków wedle potrzeb.
d) Zastosowanie klawisza pod wyświetlaczem uległo zmianie – w tym modelu służy on do wywoływania ekranu i przełączania się pomiędzy aktywnymi programami.
e) Miejsce na wyjście słuchawkowe oraz zaślepkę podczerwieni znajduje się w górnej części. Dolna część natomiast to złącze mikro-usb 3.0. Wszystkie złącza chowane są szczelnie za zaślepkami, które wyposażone są w gumowe uszczelki. Podobnie bowiem jak Sony tym razem i Samsung wprowadził telefony, którą są wodoszczelne (norma IP67). Ta funkcja zdała test pomyślnie, topienie telefonu w szklane pełnej wody mu nie zaszkodziło.

2

Jakość wyświetlania

Samsung Galaxy S5 został wyposażony w 5,1 calowy ekran o rozdzielczości FHD 1920×1080, 432ppi) wykonany w technologii Super AMOLED. Dzięki niej podświetlony ekran przyciągnie uwagę niejednego użytkownika. Nie ma co, robi spore wrażenie. Świetnie odzwierciedla rzeczywiste kolory – trudno sobie przypomnieć coś lepszego. Wygląd filmów z YT jak i stron internetowych również spełnia najwyższe oczekiwania.

Fot: http://hdtvpolska.com, Samsung Galaxy S5

3

Czytnik linii papilarnych

Samsung podobnie jak konkurencja wprowadził możliwość autoryzacji telefonu za pomocą odcisku palca. Działa to trochę inaczej niż w apple. Tutaj musimy nie tyle dotknąć palcem klawisza ale delikatnie po nim przejechać z góry do dołu.. Oprócz wejścia w sam telefon możemy także autoryzować np. takie transakcje jak paypal. Oczywiście trzeba zachować tutaj środki ostrożności, nigdy nie wiemy na ile system dostępu jest bezpieczny. Należy o tym pamiętać.

4

Aparat fotograficzny

Samsung Galaxy S5 został wyposażony w dwa aparaty:
– Główny (z tyłu): 16 Mpix (1/2,6″, z wykrywaniem fazy AF)
– Drugi (z przodu): 2,0 Mpix (1920 x 1080, soczewka szerokokątna

Aparat główny został także wyposażony w opcję nagrywania filmów w rozdzielczości 4K czyli zgodnej z Ultra HD.

W przypadku aparatu nie ma co rzucać słów na wiat, trzeba pokazać co to cudo potrafi.

5

Bateria

Bateria jak na urządzenie, które ma takie zaplecze technologiczne działa wyjątkowo długo. Wystarczą dwie godziny by naładować telefon. Przy normalnym użytkowaniu trzeba ładować telefon średnio raz na dwa dni.

6

Krótkie podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że Samsung Galaxy S5 to z pewnością telefon wyznaczający nowe trendy w najnowszych technologiach mobilnych. My ze swojej strony serdecznie polecam SGS5 . Jeśli już go używaliście, albo zastanawiacie się nad zakupem napiszcie nam o swoich odczuciach.
Plusy:
• Telefon dostępny w kilku wersjach kolorystycznych
• Precyzyjne wykonanie i ciekawy wygląd
• 5,1 calowy ekran o rozdzielczości FHD
• Wodoszczelność
• Nagrywanie filmów Ultra HD w rozdzielczości 4K
• Wysokiej jakości aparat fotograficzny
• Bardzo dobra jakość dźwięku z wyjścia słuchawkowego oraz jakość rozmów
• Długi czas pracy na baterii mimo zaawansowanych funkcji

Minusy:

•Cena telefonu
• Czytnik linii papilarnych wymaga dopracowania (bezpieczeństwo)

Autor testu: Rafał Krzyżański

Pełna wersja testu dostępna na : http://hdtvpolska.com

Koniecznie sprawdźcie ofertę na Samsunga Galaxy S5 w salonie Plusa.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *