SZUKAJ
Zdrowie
0

Siedem sposobów , by odpoczywać i cieszyć się życiem

Niezależnie od tego, czy przyczyną stresu jest bolesne doświadczenie, takie jak śmierć bliskiej osoby lub utrata pracy, czy też radosne, na przykład ślub, w organizmie …

Siedem sposobów , by odpoczywać i cieszyć się życiem

Niezależnie od tego, czy przyczyną stresu jest bolesne doświadczenie, takie jak śmierć bliskiej osoby lub utrata pracy, czy też radosne, na przykład ślub, w organizmie zawsze zachodzi ta sama reakcja –„uciekaj albo walcz”. My wychodzimy z założenia, że ze stresem trzeba walczyć i nie można pozwolić by przejął nad nami kontrolę. Dziś mamy dla Was siedem sposobów, które pomogą Wam zapanować nad stresem i w większym stopniu cieszyć się życiem.

 

1. Wspólny posiłek działa relaksująco; rozmawiając przy stole jesz wolniej i łatwiej Ci się odprężyć.
2. Bardzo ważna jest gimnastyka – regularne ćwiczenie co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut wzmocni Twój układ obronny i ułatwi relaks. Pływanie, jogging czy jazda na rowerze pobudzają produkcję endorfin, naturalnych substancji powodujących dobre samopoczucie.
3. Zaaplikuj sobie masaż, shiatsu lub aromaterapię. Masaż pobudza energię, a redukuje stres,
4. Weź głęboki oddech. W stresie oddychasz płytko i nieregularnie. Głęboki oddech zwiększy ilość tlenu we krwi i wpłynie na spowolnienie rytmu serca.
5. Naucz się medytacji; pomoże ona obniżyć ciśnienie krwi i podziała uspokajająco
6. Niektóre olejki aromatyczne, np. różany i lawendowy, działają relaksująco, inne np. rozmarynowy i geraniowy uspokajająco.
7. Przeznacz co mniej 20 minut dziennie na relaks. Nie musisz stosować skomplikowanych technik, wystarczy poczytać książkę, pójść na spacer, czy posłuchać muzyki albo prostu spokojnie posiedzieć.

Śmiech jest najlepszym sposobem na pokonanie stresu. Odpręża wzmacnia układ odpornościowy i stymuluje wytwarzanie działających uspokajająco endorfin.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *