SZUKAJ
Motoryzacja
0

Skuteczne ograniczenie emisji tlenku węgla

Od kilu lat staramy się walczyć ze zmianami klimatycznymi, do których sami w znacznej mierze doprowadziliśmy ( z tym daniem zgadza się już 99,9% świata nauki) …

Skuteczne ograniczenie emisji tlenku węgla

Od kilu lat staramy się walczyć ze zmianami klimatycznymi, do których sami w znacznej mierze doprowadziliśmy ( z tym daniem zgadza się już 99,9% świata nauki) . Nie jest to jednak walka z wiatrakami, gdyż okazuje się, że przynosi ona  pozytywny efekt. W południowo – wschodniej Anglii ilość tlenku węgla w powietrzu spadła w ostatnich 18 latach o 80 proc. Ten stan powinien pozytywnie  odbić się na naszym zdrowiu.

 

Powinniśmy to odczuć na własnej skórze, gdyż w samym Londynie ilość tego gazu w powietrzu  wspólnie z tlenkiem azotu i innymi składnikami zanieczyszczenia powietrza, prowadzą do niemalże 10 tysięcy zgonów rocznie.

Naukowcy są zdania, że za spadkiem stężenia węgla w powietrzu kryją się normy, dotyczące emisji spalin wprowadzone w życie jeszcze w latach 90. XX wieku. Wszystkim wiadomo, że to  tylko jeden składnik zanieczyszczenia powietrza, ale skoro dziś po kilkunastu latach dostrzegamy już pozytywny efekt tamtych ograniczeń,  to za kilka lat, biorąc pod uwagę skutki jeszcze bardziej rygorystycznych,  przepisów ograniczających emisje spalin, które wprowadzono  później,  możemy spodziewać się jeszcze lepszych efektów.

 

Źródło: Science Daily, Zdj.: CC0

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *