SZUKAJ
Kultura
0

„So I Asked Them To Smile” – projekt, który pokazuje, że uśmiech zmienia nasze oblicze i to jak postrzegają nas inni

Z uśmiechem do twarzy każdemu. To właśnie on sprawia, że nasza twarz promienieje i nabiera zupełnie innego wyrazu. Niekiedy oceniając innych, polegając na pierwszym wrażenie możemy…

Z uśmiechem do twarzy każdemu. To właśnie on sprawia, że nasza twarz promienieje i nabiera zupełnie innego wyrazu. Niekiedy oceniając innych, polegając na pierwszym wrażenie możemy  się dotkliwie pomylić. Dlatego nigdy nie należy oceniać ludzi po pozorach.

 

Jay Weinstein poleciał do Indii na wyprawę fotograficzna. Gdy tyko pojawił się na dworcu,  chciał kogoś sfotografować. Jednak surowe spojrzenie i kamienne twarze mieszkańców spowodowały, że zabrakło mu odwagi,  by to uczynić. W pierwszej kolejności postanowił sfotografować obiekty znajdujące się wokół mężczyzn, gdy usłyszał głos – mi też możesz zrobić zdjęcie. Nie zwlekał długo ze spełnieniem prośby. Gdy fotograf poprosił o uśmiech uzyskał ciepłą, promienną twarz, pełną humoru. Wówczas dotarło do niego, że oceniając tego człowieka za pierwszym razem pomylił  się i przegapił coś naprawdę ważnego.

 

Właśnie to zdjęcie zainspirowało fotografa,  do  stworzenia stworzenia serii zdjęćSo I Asked Them To Smile”. Projekt ma na celu pokazać nam, jak bardzo możemy się mylić, spoglądając na drugą osobę. Pierwsza ocena niekiedy bywa błędna. To uśmiech sprawia, że jesteśmy piękniejsi, i pokazuje jacy naprawdę jesteśmy  w środku. To, co najpiękniejsze ukryte jest w nas, a uśmiech pozwala to wydobyć. Mimo wszystko nie łatwo jest przekroczyć barierę. Jay miał okazję się o tym przekonać, poszukując bohaterów swojego projektu. Niekiedy nie miał odwagi poprosić kogoś o wzięcie udziału w sesji. Zdjęcia zostały zrobione głównie w Indiach. Niektóre pochodzą również z Australii. Przyjrzyj im się uważnie. Dostrzegasz różnicę ?

 

So I Asked Them To Smile2

So I Asked Them To Smile3

So I Asked Them To Smile4

So I Asked Them To Smile5

So I Asked Them To Smile6

So I Asked Them To Smile7

So I Asked Them To Smile8

So I Asked Them To Smile9

So I Asked Them To Smile10

So I Asked Them To Smile11

Fot: So I asked them to smile/ Facebook

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *