SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Soda oczyszczona na ratunek Twojej łazience

Niekiedy usuwanie kamienia ze słuchawki prysznicowej spędza nam sen z powiek. Kupujemy rozmaite preparaty, czyścimy i tak efekt nie zawsze jest zadowalający…

Soda oczyszczona na ratunek Twojej łazience

Niekiedy usuwanie kamienia ze słuchawki prysznicowej spędza nam sen z powiek. Kupujemy rozmaite preparaty, czyścimy i tak efekt nie zawsze jest zadowalający. Okazuje się, że istnieje kilka prostych i sprawdzonych trików, które przywrócą naszej łazience świeżość, a domownikom komfort  z jej użytkowania.

Aby usunąć kamień z słuchawki prysznicowej należy założyć palstikową torebkę wypełnioną ¼ szklanki sody oczyszczonej i szklanką octu. Zawiąż luźno torebkę (gaz który się wytworzy musi ulecieć) przylepcem lub sznurkiem i pozostaw na godzinę. Po jej zdjęciu włącz prysznic, żeby spłukać wszelkie pozostałości. Cuda się zdarzają! Nie tylko kamień zniknie, ale cała słuchawka będzie błyszczała jak nowa.

Pozbądź się łazienkowych zapachów. Aby łazienka zawsze pachniała świeżością i czystością, a kąpiel w niej była przyjemnością postaw ozdobne naczynko na rezerwuarze lub na podłodze za sedesem i nasyp do niego 1/ 2 szklanki sody oczyszczonej. Możesz również zrobić odświeżacz zapachów do łazienki, napełniając miseczkę sodą i ulubioną solą do kąpieli zmieszanymi w równych porcjach.

Wyczyść wannę i zlew. Zabrudzenia ze starych emaliowanych wanien i zlewów usuniesz szorując pastą otrzymaną ze zmieszania 2 części sody oczyszczonej i 1 części wody utlenionej. Nie spłukuj pasty przez około ½ godziny. Jeszcze raz wyszoruj, a następnie opłucz. Spłukiwana pasta odświeży również rury kanalizacyjne.

Wyczyść sedes. Aby to zrobić nie musisz stosować żadnych żrących chemikaliów, aby wyczyścić sedes. Raz w miesiącu nasyp po prostu do rezerwuaru ½ paczki sody oczyszczonej, zostaw na noc, a rano spuść wodę kilka rady. Wyczyścić w ten sposób rezerwuar i sedes. Możesz również nasypać kilka łyżek sody bezpośrednio do miski klozetowej, a następnie wyszorować szczotką. Odczekaj kilka minut i spłucz.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!