SZUKAJ
Zdrowie
0

Sposób na cienkie i tłuste włosy

Masz wrażenie, że Twoje włosy wyglądają jakby ktoś wysmarował je oliwą. Są cienkie, zlepiają się w kosmyki i nie wyglądają zdrowo. Przede wszystkim nikt z tym problemem nie powinien zarzucać sobie braku higieny, bowiem ten problem bardzo często dziedziczy się po przodkach…

Sposób na cienkie i tłuste włosy

Masz wrażenie, że Twoje włosy wyglądają jakby ktoś wysmarował je oliwą. Są cienkie, zlepiają się w kosmyki i nie wyglądają zdrowo. Przede wszystkim nikt z tym problemem nie powinien zarzucać sobie braku higieny, bowiem ten problem bardzo często dziedziczy się po przodkach. Można z nim walczyć, używając odpowiedniego szamponu, zawsze myjąc i spłukując włosy dwukrotnie i próbując również domowej płukanki przeciw przetłuszczaniu się włosów.

Z

anim zdecydujesz się na zakup szamponu, przeczytaj etykietkę na opakowaniu

Osoby borykające się z problemem przetłuszczających się włosów powinny sięgnąć po szampony zawierające dużo SLS (czyli sodium lauryl sulfate), a jak najmniej odżywek (na przykład lanoliny). Najlepszy byłby szampon oczyszczający, który usuwa z włosów i skóry głowy nadmiar olejków. Nawet jeśli  nie masz łupieżu, spróbuj używać szamponu przeciwłupieżowego zawierającego dziegieć – wysuszy on nawet najbardziej przetłuszczające się włosy.

M

yj dwa razy!

Jeśli masz bardzo tłuste włosy, musisz myć głowę codziennie, a czasami – szczególnie w gorące i wilgotne dni – nawet 2 razy dziennie. Przede wszystkim jednak pamiętaj, aby zawsze myć włosy dwukrotnie. Zmocz głowę, nałóż szampon, rozmasuj, aby powstała piana, pozostaw ją na głowie na kilka minut, potem dokładnie spłucz i powtórz tę czynność, Także za drugim razem pozostaw szampon na włosach przez kilka minut. Nie używaj odżywki. Odżywki przywracają włosom warstwę oleju, które właśnie mozolnie próbowałeś z nich zmyć.

P

łukanie inaczej

Spłukiwanie włosów wodą? W porządku, ale lepsze efekty uzyskasz, spłukując je naparem z rozmarynu. Pięknie pachnący rozmaryn zawiera olejki eteryczne, które pomagają kontrolować nadprodukcję naturalnych olejków skóry głowy. Weź dwie łyżki suszonego rozmarynu i zalej je szklanką wrzątku. Odczekaj 20 minut, odcedź, wystudź i wlej do plastikowej butelki. Po umyciu głowy, kiedy już dokładnie wypłuczesz włosy wodą, przepłucz je jeszcze raz naparem. Nie płucz potem ponownie wodą – chyba, że nie odpowiada Ci zapach rozmarynu.

Zrób sobie płukankę z octu cytrynowego. Sok z 2 cytryn wymieszaj z 2 szklankach wody destylowanej i wlej do pustej butelki po szamponie. Po umyciu, spłukaniu włosów oraz częściowym ich poduszeniu zmocz głowę tą miksturą. Pozostaw na 5 minut, aby kwaśny sok cytrynowy miał czas zadziałać. Potem spłucz chłodną wodą.

Ocet winny także o kwaśnym odczynie może pomóc w odłuszczaniu włosów. Zmieszaj ocet z wodą
(w stosunku 1 do 1) użyj do ostatniego płukania po umyciu głowy. Nie przejmuj się, że pachniesz jak sałata z sosem – zapach szybko zniknie.

A

waryjna sytuacja

Jeśli jesteś już prawie spóźniony, absolutnie nie masz czasu na prysznic, a Twoje włosy wyglądają jakby ktoś je posmarował olejem użyj talku. Rozdzieli on pasemka włosów. Przesypuj włosy równomiernie małymi ilościami miałkiego proszku. Delikatnie wmasuj talk w skórę głowy, a potem także włosy. Talk wchłonie część łoju, zadziała jak ekspresowy szampon. Pamiętaj jednak, żeby nie użyć go zbyt dużo, gdyż możesz skończyć z głową w białawe matowe pasemka, a wówczas ich mycie może okazać się niezbędne.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!