SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Świąteczne DIY: Zrób sama kalendarz adwentowy

Wraz z końcem listopada nasze myśli coraz częściej krążą wokół Świtą Bożego Narodzenia. Klimat podtrzymują ozdoby świąteczne, które pojawiają się już w niemalże każdy sklepie….

Świąteczne DIY: Zrób sama kalendarz adwentowy

Wraz z końcem listopada nasze myśli coraz częściej krążą wokół Świtą Bożego Narodzenia. Klimat podtrzymują ozdoby świąteczne, które pojawiają się już w niemalże każdy sklepie. Jeśli jesteś tradycjonalistą i lubisz budować i podtrzymywać świąteczny nastrój w swoim domu, mamy dla Ciebie kilka pozycji na kalendarz adwentowy. Wszystkie możesz zrobić sama, angażując tym samym całą rodzinę. Dla każdego malucha odliczanie dni świąt dzięki tym kalendarzom będzie prawdziwą frajdą. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dziecięce skarpetki to idealny sposób na stworzenie kalendarza adwentowego w formie łańcucha. Możesz go powiesić nad kominkiem. Wybierz skarpetki w skoordynowanej kolorystyce, powkładaj do nich małe upominki i przywieś spinaczem do mocnej tasiemki, bądź sznurka. Nie zapomnij ich ponumerować.Wykorzystaj do tego gotowe naklejki.

Kalendarz adwentowy w formie drzewka? Trzeba przyznać , że w tej wersji robi rażenie. Wszystko czego potrzebujesz to korkowa tablica, tektura, kartki z kalendarza, które możesz zrobić sama na komputerze, pineski i ozdoby.

Fot: bystephanielynn.com

Fot: bystephanielynn.com

W sieci znajdują się gotowe wydruki, które możecie wykorzystać. Ozdobione nimi pudełka wyglądają bardzo oryginalnie . Wypełnij je smakołykami i gotowe!

Fot: ohhappyday.com/

Kolejny spersonalizowany kalendarz adwentowy domowej roboty. Dzieci będą go uwielbiać. Recykling puszek po żywności na pewno przysłuży się środowisku. Pomaluj je biały sprejem i przyklej numery. Do ozdoby możesz wykorzystać kolorową bibułę, brokat, papier kolorowy i gumki. Niech rozpocznie się świąteczne odliczanie!

Fot: housetohome.co.uk

Trzeba przyznać, że zrobienie takiego kalendarza wymaga znacznie więcej pracy. Jednak fakt, że możesz go wykorzystać praktycznie co roku całkowicie to rekompensuje.

Fot: etsy.com

To bardzo prosty projekt, który wymaga jedynie kilku rolek po papierze toaletowym i tektury. Domek z upominkami robi wrażenie.

Fot: morningcreativity.com

Jeśli szukasz naprawdę prostego sposobu na kalendarza adwentowy, który pozostawi całą frajdę z odliczania Twoim dzieciom ten mikołaj sprawdzi się idealnie. Wydrukuj print, a dzieci każdego dnia będą uzupełniać watą brodę mikołaja. Prawda, że  proste?

Fot: tomfo.com

Ten pomysł na kalendarz adwentowy może pomóc wprowadzić nową tradycję do Twojemu domu. Dzieci będą zachwycone. Obłóż ich ulubione książki białym papierem i przywieś do nich tabliczki z numerami. Niech każdego czytają fragmenty wylosowanej książki. Radość i nauka w jednym.

Fot: easyfreesantaletter.com

Ostatni pomysł zarezerwowany jest wyłącznie dla dorosłych. Pamiętajcie by nie wypić wszystkiego od razu!

Fot: abroadcooking.com

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *