SZUKAJ
Gadżety
0

Świeże warzywa i owoce bez konieczności korzystania z lodówki

Warzywa i owoce przechowywane w domowej temperaturze bardzo często się pasują i nie dają się do zjedzenia po dłuższym czasie. Aby przedłużyć ich świeżość nauczyliśmy się je przechowywać w lodówce…

Świeże warzywa i owoce bez konieczności korzystania z lodówki

Warzywa i owoce przechowywane w domowej temperaturze bardzo często się psują i nie nadają się do zjedzenia po dłuższym czasie. Aby przedłużyć ich świeżość nauczyliśmy się je przechowywać w lodówce. Ta metoda ma również swoje minusy. Część roślin niestety nie lubi zimna i owoce egzotyczne, jak awokado, banany, mango i ananasy, tracą smak  i aromat, a nawet jeszcze szybciej mogą popsuć się w lodówce- podobnie jak bardziej znane nam ogórki, cukinie i pomidory. Aby wybrnąć z tej sytuacji można sięgnąć po pojemnik La Denise, czyli specjalny pojemnik, który wydłuża czas świeżości owoców i warzyw bez konieczności korzystania z lodówki.

Na czym polega jego fenomen? Okazuje się, że na zastosowaniu bardzo prostej metody. Pojemnik składa się z trzech elementów  – pierwszy z nich w formie szuflady służy do przechowywania owoców i warzyw (na dnie mamy pojemnik z wodą, który schładza i nawilża całość),drugi zawiera warstwę z piaskiem, który pozwala zachować świeżość warzywom korzennym, jak cebula, czy por, stwarzając im  środowisko podobne do naturalnego, trzeci element przeznaczony jest na dłuższe produkty, jak marchewka, czy szalotka, w którym można je umieścić pionowo.

Cały pojemnik wygląda dość designersko, a z wyglądu przypomina donicę i mini komodę. Jako element kuchni z pewnością wkomponuje się w niejedno wnętrze. To, co może odstraszać to cena. Innowacyjne pomysły kosztują. W zależności od pojemnika zapłacimy za niego od 230 USD do 400 USD.

Fot: Pojemnik La Denise

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *