SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Szansa dla telewizorów: nie wyrzucaj TV!

Z roku na rok powiększa się grono osób niekorzystających z telewizorów, a tym samym wzrasta liczba gospodarstw domowych, gdzie w ogóle ich nie ma. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że więcej czasu poświęcamy naszym dzieciom, czy chociażby na czytanie książek.

Z roku na rok powiększa się grono osób niekorzystających z telewizorów, a tym samym wzrasta liczba gospodarstw domowych, gdzie w ogóle ich nie ma. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że więcej czasu poświęcamy naszym dzieciom, czy chociażby na czytanie książek. Czas najwyższy przyznać, że odbiornik telewizyjny nie ma najmniejszych szans w porównaniu z laptopem, smar fonem czy tabletem. Jednak czy jest to słuszne?

 

 

 

 

Wiele osób twierdzi, że niekorzystna z telewizora mimo iż jest to najwygodniejsza forma oglądania programów oraz filmów ze względu na urządzenia multimedialne, które w swojej ofercie mają znacznie więcej. Każdego dnia o dowolnej porze dnia i nocy w sieci możemy obejrzeć nasz ulubiony serial, a korzystając z YouTube możemy znaleźć mnóstwo ciekawych inspiracji nie tylko fitnessowych ale również kulinarnych. A gdyby tak jeden mały przycisk zmienił telewizor z nudnego reliktu przeszłości i zyskał nowe możliwości?

 

 

1. Spędź aktywnie i kreatywnie wieczór przed telewizorem

 

 

Przeważnie oglądanie telewizora kojarzy nam się z leżeniem na kanapie i zajadaniem niezdrowych przekąsek, już nie wspominając o braku aktywności fizycznej. Tymczasem wcale nie musi to tak wyglądać. Zamiast bezmyślnego przeglądania kanałów możemy skorzystać z naprawdę inteligentnej przystawki przeznaczonej tylko i wyłącznie do telewizorów. Dzięki temu mamy możliwość odtwarzania ulubionych seriali na ekranie telewizora z Netflixa oraz filmików udostępnionych na YouTube. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, gdyż jednocześnie mamy możliwość prasowania i nadganiania serialowych wątków, przeprowadzenia treningu z naszą ulubioną trenerką fitness czy chociażby poszukać inspiracji kulinarnych, którymi zaskoczymy naszych gości przy najbliższej okazji.

 

 

2. Kontrola rodzicielska

 

 

Rodzice, którzy wkładają cały swój wysiłek w pracę ażby ich dziecko dostało wszystko co najlepsze nie zawsze mają kontrolę nad treściami, które ich dzieci przeglądają na smart fonie czy tablecie. Z pomocą przychodzi nam nowoczesna przystawka do telewizora, która zawiera dostęp do biblioteki, gier, dzięki czemu sami dobieramy odpowiednie zabawy edukacyjne oraz gry logiczne/zręcznościowe dla naszych najmłodszych pociech. W ten sposób mamy możliwość sprawdzenia z czego korzystają nasze nieco starsze dzieci. Dzięki przystawce do telewizorów również kontrolujemy wydatki na gry, którymi często bywamy zaskoczeni opłacając telefon czy tablet naszego dziecka.

 

 

3. Prywatny asystent

 

 

Ile razy zdarzyło Ci się gdzieś zapodziać pilota? Wyobraź sobie, że teraz nie musisz wcale wyruszać na jego poszukiwania tylko po to by znaleźć swój ulubiony program, zamiast niepotrzebnych nerwów zaczynasz wydawać polecenia głosowe Asystentowi Google, który dzięki podłączonemu wcześniej urządzeniu do TV zaczyna pełnić funkcję pilota. Wystarczy, że odpowiednio głośno i wyraźnie powiesz ‘’ok. Google, pokaż mi zdjęcia z wycieczki go Hiszpanii’’ i w ciągu kilku sekund możesz spokojnie obejrzeć wakacyjne fotografie wyświetlając je na dużym ekranie swojego telewizora.

 

 

4. Koniec z wizjerem. Sprawdź kto dzwoni do drzwi, nie wychodząc z salonu

 

 

Wyobraź sobie, że w trakcie prasowania i jednoczesnego oglądania ulubionego serialu nagle słyszysz niespodziewany dzwonek do drzwi. Od tej pory wcale nie musisz wychodzić z salonu, a tym bardziej przerywać aktualnie wykonujących czynności ażeby sprawdzić kto się do Ciebie dobija. Dzięki takiej aplikacji jak Nest Camera spokojnie możemy wydać komendę, by wyświetlił nam się podgląd z kamery, która w ciągu sekundy wyświetli nam kto znajduje się pod naszymi drzwiami. Co ciekawe urządzenie możemy  skonfigurować tak, by zostało dostosowane do naszych rodzinnych warunków. Oznacza to, że wyłączy się ono samoistnie, kiedy tylko opuścimy próg domu, a to oznacza, że nie zapłacimy ani grosza więcej za prąd.

 

 

5. Jeden dla wszystkich

 

Nadszedł czas, gdzie jeden z domowników mógł spokojnie obejrzeć nagrany program w TV, kolejny zaś oglądał zdjęcia z wakacyjnej wycieczki do Hiszpanii, natomiast dziecko grało w zaakceptowaną wcześniej przez rodziców grę zręcznościową. Wszyscy w tym samym czasie korzystają z funkcji jedngo urządzenia. Dzięki niemu telewizor okazuje się tak samo sprawny co laptop czy smartfon.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *