SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Szczęście na dłoni w jesienne chłody

Trafne jest powiedzenie pokaż mis woje paznokcie, a powiem Ci coś o Twoim zdrowiu. Wakacyjne przesuszenie rąk spowodowane sińcem, plażowaniem, wyjazdami mamy już za sobą. Teraz przyjdzie nam się zmierzyć z przesuszonym powietrzem w grzanych pomieszczeniach, zimnem na zewnątrz i częstą różnicą temperatur. To wszystko nie sprzyja naszym dłoniom.

Szczęście na dłoni w jesienne chłody

Trafne jest powiedzenie pokaż mis woje paznokcie, a powiem Ci coś o Twoim zdrowiu. Wakacyjne przesuszenie rąk spowodowane sińcem, plażowaniem, wyjazdami mamy już za sobą. Teraz przyjdzie nam się zmierzyć z przesuszonym powietrzem w grzanych pomieszczeniach, zimnem na zewnątrz i częstą różnicą temperatur. To wszystko nie sprzyja naszym dłoniom.  Często zapominamy w o ich  nawilżeniu, nie mówiąc już o regularnym manikiurze.

P

ostaw diagnozę

Przyjrzyj się swoim paznokciom. Jeśli zauważysz białe plamki – zapewne brak Ci cynku, żelaza, wapnia, witaminy D. Rozdwajanie się paznokci może być wynikiem ubytku keratyny. Kontakt w preparatami chemicznymi, np. podczas remontu, mógł zaowocować brakiem tej substancji. Kruche i łamliwe paznokcie? – niedobór magnezu czy krzemu. Uzupełnij te składniki, zmieniając menu i wspomagając się specjalnymi preparatami.

K

łopotliwa niespodzianka

Na paznokciach możesz też zauważyć objawy przywiezionej z urlopu grzybicy. Można zarazić się nią w publicznych toaletach, pod hotelowym prysznicem czy w basenie. Jak ją rozpoznać? Paznokieć zarażony grzybicą często przybiera żółty kolor, jest zgrubiały, kruchy i łamliwy. Leczenie choroby przynosi efekty, ale wymaga cierpliwości długo trwa. Najlepiej zacząć od wizyty u lekarza, który zdiagnozuje stopień zaawansowanej grzybicy i zaleci odpowiednie środki. Uwaga! Nie pozwól by zarazili się od Ciebie inni! Pamiętaj by mieć własny ręcznik, pantofle oraz przybory do pielęgnacji paznokci.

D

omowe Spa

Stan Twoich dłoni wymaga tylko kosmetycznych poprawek? Regenerację przeprowadź we własnej łazience. Dla wysuszonych paznokci najlepsza będzie oliwkowa kąpiel. Podgrzej trochę oliwy z oliwek, tak aby była ciepła, ale nie gorąca. Dodaj do niej wyciśniętą z kapsułek witaminę A+ E i odrobinę soku z cytryny. Zanurz dłonie w takiej miksturze na 15 minut. Kąpiel możesz połączyć z delikatnym masażem dłoni. Efekty zauważysz natychmiast! Możesz też zregenerować dłonie nocą. Wystarczy, że nałożysz na nie grubą warstwę kremu nawilżającego, po czym włożysz bawełniane rękawiczki i pójdziesz spać. Rękawiczki sprawią, że kosmetyk lepiej się wchłoną. Gdy je zdejmiesz rano, efekt, który zobaczysz, z pewnością Cię zachwyci.

P

rezent dla Twoich dłoni

Manikiur możesz wykonać w domu. Ale jeśli pozwolisz by, zrobiła go zawodowa manikiurzystka – efekt będzie lepszy. Zwróć uwagę, czy narzędzia którymi się posługuje, zostały zdezynfekowane, chodzi o Twoje zdrowie! Położenie lakieru to finał naszej akcji. Czerwony kolor idealnie ożywi każdy strój, francuski manikiur natomiast z niedoskonałego kształtu – ten idealny. Zadane paznokcie robią fantastyczne wrażenie. Są dopełnieniem stroju, podkreślają makijaż i kolor skóry.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *