SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Sześć rzeczy, które natychmiast powinnaś wyeliminować ze swojej szafy

Dlaczego porządki w szafie sprawiają nam tyle problemu? Jeszcze bardziej boli nas fakt, gdy musimy się czegoś z niej pozbyć. Im dłużej nad tym myślę, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że powodem tego stanu rzeczy może być wartość sentymentalna…

Sześć  rzeczy, które natychmiast powinnaś wyeliminować ze swojej szafy

Dlaczego porządki w szafie sprawiają nam tyle problemu? Jeszcze bardziej boli nas fakt, gdy musimy się czegoś z niej pozbyć. Im dłużej nad tym myślę, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że powodem tego stanu rzeczy  może być wartość sentymentalna. Rozstanie ze starym ubraniem mimo, że nie jest już na nas dobre, bądź po prostu nie nadje się do włożenia kojarzy się z rozstaniem z tą częścią siebie, którą znamy z przeszłości. Zrobienie jednak odrobiny miejsca w szafie nie musi od razu oznaczać rachunku sumienia i rozpaczy. W rzeczywistości, może lepiej będzie pozbyć się z szafy (mam tu na myśli oddanie) tych sześciu rzeczy, o których teraz wspomnę.

1

Rzeczy, których już nigdy nie włożysz, a trzymasz je ze względu na wartość sentymentalną

Rozumiem, że możesz należeć do grona najbardziej sentymentalnych osób na świecie, i w związku z tym możesz mieć problem z pozbyciem się bluzy, którą nosiłaś cały czas w szkole. Mimo, że teraz ma już plamy i dziury pod pachami. Czy nigdy nie myślałaś o pozbyciu się jej? Pamiętaj, że jeśli czegoś nie nosisz, to ta rzecz nie należy do Twojej szafy. Jeśli chodzi o rzeczy sentymentalne masz kilka możliwości. Po pierwsze możesz zrobić zdjęcie tej rzeczy, która ma dla Ciebie znaczenie i przekazać ją dalej. To jest bardzo dobre rozwiązanie dla większych ubrań, np. sukienek, które tak często lubimy gromadzić ze względu na różne okazje, podczas których w nich występowałyśmy. Robiąc im zdjęcie, nadal zachowasz wspomnienie, a zyskasz przestrzeń, której potrzebujesz. Jeśli już naprawę chcesz, by ta rzecz z Tobą została, możesz ją umieścić w specjalnym pudełku na pamiątki, albo znaleźć inny kreatywny sposób by ją zaprezentować. Możesz ją powiesić, przerobić na kołdrę. W ten sposób zachowasz wspomnienie, a szafa zyska wolną przestrzeń.

2

Rzeczy, które nigdy, ale to nigdy do Ciebie nie pasowały.

Nie chodzi mi tutaj o ubrania, które kupiłaś już za ciasne, bądź z powodu zmiany rozmiaru przestały być na Ciebie dobre. Mam na myśli te ubrania, które leżą już w Twojej szafie kilka lat i żebyś mogła je założyć, musiałbyś się całkowicie zmienić. Pozbywanie się zbędnych rzeczy jest elementem budowania nowej Ciebie. Jeśli uda Ci się poczynić ogromne zmiany kupowanie nowych ubrań stanie się przyjemnością.

3

Ubrania, które są piękne i wyjątkowe, ale nigdy ich nie założyć po jest zbyt kłopotliwe

 

Być może nie jesteś na tyle leniwa i nie masz w swojej szafie takich rzeczy. Mimo, że ubrania niekiedy wymagają stania dłużej chwili przy żelazku i specjalnego traktowania nadal je zakładasz. Niektórzy jednak cenią sobie praktyczne rozwiązania i z wygody, czy braku czasu zakładają to, co sprawdzi się w każdej sytuacji. Niezależnie od powodów, jeśli masz w swojej szafie taką rzecz podaruj ją osobie, która będzie w niej chodzić. Natomiast w przyszłości staraj się wystrzegać ubrań, które wymagają szczególnego traktowania.

4

Rzeczy, których naprawa byłaby droższa niż zakup ich zamiennika

 

Jeśli naprawa starych obcasów będzie kosztowała Cię tyle samo, co zakup nowych butów, które i tak chcesz mieć nie czekaj na nic – po prostu je wyrzuć!

5

Rzeczy, w których chodziłaś, nadal je kochasz, ale już ich nie zakładasz

 

Moda jest kapryśna. Szafa niejednej z nas również. Czy z czystym, sumieniem możesz stwierdzić, że w Twojej garderobie nie ma rzeczy, którą nosiłaś kiedyś bardzo często, nadal ją lubisz, ale z przyczyn samoistnych stała się ona tylko siedliskiem kurzu? My się zmieniamy i nasz styl również. Niekiedy dojrzewa, innym razem wręcz odwrotnie. Otwierasz  szafę i czujesz, że Twój  ulubiony sweter patrzy na Ciebie z wyrzutem, a Ty nadal sięgacie po coś innego. Rozwiązanie może być jedno. Znajdź mu nowy dom, podaruj go młodszej siostrze, czy przyjaciółce. Nadal będziesz mieć, go w zasięgu wzroku, a komuś on się przyda.

6

W zasadzie ich nie noszę

 

Wyczuwasz tutaj pewien podstęp? Spokojnie, nikt nie chce wyczyścić Ci szafy, ale jeśli masz u siebie rzeczy, których nie nosisz, to pamiętaj, że mogłabyś je zamienić, na te które będziesz zakładać. Wystarczy znaleźć im nowy dom i zwolnić miejsce w szafie. Robiąc to poczujesz się wolna i zobaczysz, czego tak naprawdę Ci brakuje.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!