SZUKAJ
Moda i Uroda
0

Ta farba sprawia, że Twoje włosy same zmieniają kolor pod wpływem temperatury

Rano brunetka, wieczorem blondynka? Zmiana koloru włosów w zaledwie kilka godzin? Tak, to jest możliwe! Teraz możemy tego dokonać za sprawą magicznej farby, a do tego całkowicie bezpiecznej dla włosów…

Ta farba sprawia, że Twoje włosy same zmieniają kolor pod wpływem temperatury

Rano brunetka, wieczorem blondynka? Zmiana koloru włosów w zaledwie kilka godzin? Tak,  to jest możliwe! Teraz możemy tego dokonać za sprawą magicznej farby, a do tego całkowicie bezpiecznej dla włosów.

 

Brytyjska firma The Unseen  niedawno ogłosiła stworzenie nowej farby do włosów, której kolor zmienia się pod wpływem wahań temperatury. Po  raz pierwszy została zaprezentowana na Tygodniu Mody w Londynie.

 

Farba o dość ognistej nazwie (Fire) będzie zmieniała swój kolor od  czerni (zimno), do czerwieni (gorąco), z czerni do bieli, ze srebra do błękitu, z błękitu do bieli, z czerni do żółci. Wszystko zależy od temperatury otoczenia. Przejście z błękitu do bieli  odbywa się w temperaturze 15 st. C., a czerni w czerwień  w 31 st. C. Emocje również będą miały pływ na to jak farba zachowa się na naszych włosach.

 

Nie musimy się obawiać, że farba zniszczy nasze włosy. Po kilku myciach nie będzie po niej nawet śladu. Cały wynalazek opiera się na technologii termochromicznego tuszu, który stosowany jest przy produkcji kubków lub puszek zmieniających  kolor pod wpływem ciepła. Jednak ten, który wykorzystano przy farbie do włosów nie jest toksyczny.

 

Firma nie planuje na  tym zaprzestać, już trwają pracę nad wariantami permanentnej koloryzacji, która będzie  zmieniała kolor  w zależności od tego, czy jesteśmy z pomieszczeniu, czy na zewnątrz.

 

 

 

Zanim farba trafi do komercyjnej sprzedaży musi przejść ostanie testy.  Odważycie się ją wypróbować?

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *