SZUKAJ
Zdrowie
0

Ta piosenka obniża poziom lęku i stresu o 65 proc. Skuteczność potwierdzona badaniami

Zwykło się mawiać, że muzyka łagodzi obyczaje… Z tym nie można polemizować. Okazuje się jeszcze, że tak mocno wpływa na nasze samopoczucie, że może w znacznym stopniu zredukować poziom lęku i stresu…

Ta piosenka obniża poziom lęku i stresu  o 65 proc. Skuteczność potwierdzona badaniami

Zwykło się mawiać, że muzyka łagodzi obyczaje…  Z tym nie można polemizować. Okazuje się jeszcze, że  tak mocno wpływa na nasze samopoczucie, że może w znacznym stopniu zredukować poziom lęku i stresu. Naukowcy mają na to muzyczny dowód. Utwór, o którym mowa  to “Weightless” Marconi Union.  Powstał on przy współpracy z uczonymi, których zadaniem było stworzenie takiego zespołu dźwięków, który ma  w sposób pozytywny wpływać na samopoczucie słuchacza. Co z tym się wiąże zredukować poziom stresu i lęku. Teraz już wiemy, że taka kompozycja dźwięków istnieje i działa!

 

Badacze sprawdzili  skuteczność piosenki na grupie osób zgłoszonych  do eksperymentu. Na samym początku badania  jego uczestnicy zostali poproszeni o rozwiązanie zagadki w jak najkrótszym czasie. W tym czasie byli podłączeni do czujników, które monitorowały aktywność ich mózgu, tętno, ciśnienie krwi oraz oddychanie. Zagadkę zaprojektowano w taki sposób, aby w organizmie pojawiło się jak najwięcej kortyzolu,  hormonu odpowiedzialnego za stres. W drugiej kolejności zaczęto puszczać im piosenki, by przekonać się jaka będzie ich reakcja. Z badań wynika, że to właśnie utwór “Weightless” przyczynił się do tego, że poziom niepokoju i  lęku spadł o 65 proc.  u każdego uczestnika! Jeśli jesteś zestresowana i chcesz się zrelaksować już wiesz po jaki kawałek sięgnąć.  Udało się również ustalić, ze dobry wpływ na nasze samopoczucie mają także utwory takie jak: “Strawberry Swing” Coldplay, “Pure Shores” All Saints oraz “Someone Like You” Adele.

 


Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *