SZUKAJ
Podróże
0

Tanie zwiedzanie: weekendowy wypad dla dwojga. Cztery propozycje – Wiedeń

Stolice Polski i Austrii dzieli ok. 550 km. Najtańsza wydaje się podróż autokarem. Wydatki na bilety w obie strony powinny zamknąć się w kwocie 200 zł. Minusy? …

Tanie zwiedzanie: weekendowy wypad dla dwojga. Cztery propozycje – Wiedeń

Stolice Polski i Austrii dzieli ok. 550 km. Najtańsza wydaje się podróż autokarem. Wydatki na bilety w obie strony powinny zamknąć się w kwocie 200 zł. Minusy? Autobus z Warszawy jedzie do Wiednia aż 12 godzin. Szybciej dojedziemy samochodem. Głównie przez opłaty drogowe koszt może być wyższy, ale łączny czas podróży powinien wynieść maksymalnie 8 godzin. Mało atrakcyjnym rozwiązaniem wydaje się samolot. Ceny biletu dla jednej osoby rozpoczynają się od 500 zł.

Choć trudno zliczyć wszystkie atrakcje turystyczne Wiednia, miłośnicy sztuki z pewnością powinni poświęcić czas na zwiedzenie Belwederu. W XVIII w. był to barokowy pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Po I wojnie w budynku zorganizowano muzea. Najpopularniejszym zbiorem są obrazy Gustawa Klimta, Schielego i Kokoschki. Bilet wstępu do wszystkich części budynku kosztuje 13 euro (54 zł).

Fot: Materiał Prasowy

Obowiązkowym punktem wycieczki powinien być również wpisany w 1996 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Pałac Schonbrunn. Liczy on ponad 1,4 tys. komnat, lecz tylko 45 zostało udostępnione zwiedzającym. Letnią rezydencję Habsburgów odwiedza rocznie niemal 8 mln turystów. Wstęp kosztuje 11,5 euro (47,5 zł), a bilety można rezerwować także przez internet na www.imperial-austria.at.

Tuż przy Pałacu Schonbrunn znajduje się najstarsze funkcjonujące zoo na świecie – Tiergarten. Zajmuje ono powierzchnię 17 ha, a znajdują się w nim między innymi: pandy wielkie, orangutany, słonie afrykańskie, niedźwiedzie polarne, gepardy, torbacze koala i pingwiny cesarskie. Zoo pełni także funkcję placówki, która zajmuje się ochroną zwierząt. Wstęp do niego kosztuje 16,5 euro (68 zł).

Fot: Materiały prasowe

Dla Polaków najbardziej znaną austriacką potrawą jest kotlet po wiedeńsku. Austriacy szczycą się także serami, których produkcja ma bardzo bogatą tradycję. Sery białe, żółte i pleśniowe są w Austrii bardzo popularnymi przekąskami. Największym powodzeniem cieszą się te wytwarzane ręcznie w małych gospodarstwach. Niemal na każdym rogu możemy znaleźć też kiełbaski sprzedawane w budkach po 2,5 euro (10,3 zł). Przeciętny dwudaniowy obiad może kosztować ok. 12 euro (49,5 zł).

Tradycja picia kawy w Austrii sięga XVII w. Dziś Austriacy są narodem, który spożywa największą ilość kawy w przeliczeniu na mieszkańca. Przemierzając wiedeńskie ulice, nie sposób tego nie zauważyć. Kultura picia kawy w Wiedniu to bardzo istotna kwestia. Liczą się czas, miejsce i smak. Filiżanka kawy w Wiedniu to wydatek od 2 (8,3 zł) do 10 euro (41,3 zł).

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *