SZUKAJ
Motoryzacja
0

Toyota Aygo teraz w ekstrawaganckiej wersji x-cite

Toyota przygotowała ekstrawagancką i wyjątkową wersję modelu Aygo ,wyróżniającą się kolorystyką nadwozia i wnętrza. Wersja x- Cite to odmiana najmniejszego modelu japońskiej marki…

Toyota Aygo teraz w ekstrawaganckiej wersji  x-cite

Toyota przygotowała ekstrawagancką i wyjątkową wersję modelu Aygo ,wyróżniającą się kolorystyką nadwozia i wnętrza. Wersja x- Cite to odmiana najmniejszego modelu japońskiej marki. Cała uwaga skupia się na lakierze Cyan Splash, który jest połączony z wykończeniem Piano Black na charakterystycznym znaku „X” z przodu auta i elementach tylnego zderzaka. Lusterka i 15 – calowe felgi ozdobiono motywem Black Star. Wystrój wnętrza utrzymany jest w tej samej tonacji kolorystycznej.

Fot: Materiały Prasowe

Aygo posiada pakiet  bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, obejmujący system ochrony przedzderzeniowej Pre-Collision. Pozwala to w zakresie prędkości 10 – 80 km/h wykryć pojazd jadący z przodu i pomaga nie dopuścić do zdarzenia w przypadku braku rekcji ze strony kierowcy. W pierwszym momencie system wysyła ostrzegawczy sygnał dźwiękowy i świetlny, informujący o niebezpiecznym zbliżaniu się do innego pojazdu, a tym samym zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym. Jeśli kierowca zbagatelizuje owe sygnały ostrzegawcze, system samoistnie zatrzyma pojazd. Wszystko po to, by całkowicie uniknąć zderzenia lub zminimalizować jego konsekwencje, tak bardzo jak tylko to możliwe.

Fot: Materiały prasowe

Jeśli chodzi o pakiet Toyota Safety Sense w modelu Aygo to jeszcze nie wszystkie niespodzianki. Kolejną jest system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), który monitoruje tor jazdy auta. W momencie, gdy samochód zacznie opuszczać swój pas ruchu, system wyśle kierowcy sygnał ostrzegawczy w postaci dźwięku i światła.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!