SZUKAJ
Zdrowie
0

Ćwiczenia z hantlami: trening kardio

Wiesz już w jaki sposób spalać kalorie, angażując tylko i wyłącznie mięśnie oraz ciężar swojego ciała. Po pewnym czasie taki trening okazuje się być bułką z masłem…

Ćwiczenia z hantlami: trening kardio

Wiesz już w jaki sposób spalać kalorie, angażując tylko i wyłącznie mięśnie oraz ciężar swojego ciała. Po pewnym czasie taki trening okazuje się być bułką z masłem i należy podjąć dodatkowy wysiłek, a mianowicie ćwiczenia z hantlami.


 

Ćwiczenia z hantlami pozwolą Ci zbudować wytrzymałość mięśni oraz spalić tłuszcz, pod warunkiem, że trening oparty na seriach zamienisz na obwody i rozpoczniesz pracę na wysokich obrotach. Zapewne nie raz widziałaś osobników płci męskiej, którzy po treningu z hantlami wyglądali tak samo, jak przed –winą tego jest zbyt małe obciążenie, a zbyt długi odpoczynek.

 

Złap na ciężarki i rozpocznij ćwiczenia z hantlami, każde z nich wykonuj przez 60 sekund. Musisz pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie braku odpoczynku między jednym, a drugim ćwiczeniem. Po zaliczeniu wszystkich, możesz dopiero odsapnąć, jednak nie dłużej niż minutę. Całość powtórz 3 razy.

 

1. Ćwiczenia z hantlami: przysiad

 

Stań prosto w lekkim rozkroku, chwyć z hantle i trzymaj je w ugiętych rękach tuż nad barkami. Biodra wypchnij do tyłu, a następnie zrób przysiad. Zatrzymaj się na minutę w takiej pozycji i wstań wypychając ciężar nad głowę. Siłę dołu ciała kieruj ku górze, pamiętając by ruchy były wykonywane płynnie. Hantle opuść na barki i wróć do pozycji startowej.

 

2. Ćwiczenia z hantlami: wiosłowanie

 

Złap za obciążenie i pochyl się do przodu tak, by Twój tułów był w pozycji równoległej do podłoża. Zacznij szeroko prowadzić łokcie i unieś hantle do boków klatki piersiowej. Zastygnij na chwilę i wróć do pozycji z której zaczynałeś. Masz za sobą jedno powtórzenie.

 

Zobacz również: Tyłek w górę! Ćwiczenia na jędrne pośladki

 

3. Ćwiczenia z hantlami: pompki

 

Jak sama nazwa skazuje przyjmij pozycję startową jak do pompki, ciężar oprzyj na parze lekkich hantli. Zegnij ręce w łokciach i zrób pompkę. Wróć do pozycji startowej, a następnie przyciągnij prawą rękę do klatki piersiowej. Po wykonaniu kolejnej pompki, przyciągnij lewą rękę.

 

4. Dynamiczne zakroki

 

Stań w przysiadzie ustawiając stopy na szerokość bioder, natomiast dłonie umieść na barkach. Lewą nogę przesuń za prawą stopę, a prawą rękę oprzyj na podłożu. Wróć do pozycji startowej, pamiętaj jednak by nie wstawać. Wykonaj powtórzenie na drugą stronę.

 

Zobacz również: 13 produktów, które należy zjeść po treningu

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *