SZUKAJ
Zdrowie
0

Trening wibracyjny: nowe ciało i silniejsze mięśnie już po miesiącu ćwiczeń

Nowy rok, nowa Ty. Ćwiczenia i praca na sylwetką bez powodu nie znalazły się noworocznej liście. Jeśli ciężko wygospodarować Ci czas na trening, albo …

Trening wibracyjny: nowe ciało i silniejsze mięśnie już po miesiącu ćwiczeń

Nowy rok, nowa Ty. Ćwiczenia i praca na sylwetką bez powodu nie znalazły się na noworocznej liście. Jeśli ciężko wygospodarować Ci czas na trening, albo potrzebujesz urozmaicenia swojego planu ćwiczeń,  trening wibracyjny powinien Cię zainteresować. To jeden z najciekawszych trendów w fitnessie. Efektywność wykonywanych ćwiczeń zwiększa się dzięki maszynie wytwarzającej drgania. Na czym dokładnie polega trening wibracyjny, dla kogo jest przeznaczony i w czym tkwi tajemnica jego skuteczności? Wszystko Ci wyjaśnimy ….

W treningu wibracyjnym wykorzystuje się specjalne urządzenie, platformę, która z wyglądu może przypominać wagę fitness, wytwarzającą drgania o rożnej częstotliwości i mocy. Ćwiczenia możemy wykonywać na kilka sposobów w zależności od naszych potrzeb, możemy stać na urządzeniu bądź opierać się na nim wybranymi częściami ciała, np. wykonując pompki kładziemy na platformie dłonie. Trening z power plate nie wydaje się być zbyt skomplikowany, jednak o trudności treningu decyduje dobór zestawu ćwiczeń, który będziemy wykonywać przy pomocy platformy.

1

Na czym polega trening wibracyjny?

Na power plate możemy wykonywać ćwiczenia trojakiego rodzaju: rozciągające, siłowe i relaksacyjne. Ćwicząc na platformie wibrującej możemy  robić  np. brzuszki, przysiady, skłony i pompki. Sukces treningu tkwi w drganiach, które mają za zadanie  pogłębiać zakres wykonywania danego ćwiczenia i angażując do pracy wszystkie mięśnie.

Dzięki wibracjom mięśnie poddawane są silnym skurczom, które potęgują efekt wykonywanych działań. Dodatkowo drgania oddziaływają także na te części ciała, które nie są angażowane podczas treningu, w tym także kości i stawy. Po takim treningu mięśnie są bardziej napięte i mają więcej siły, w tym także mięśnie głębokie nieaktywowane podczas zwykłych ćwiczeń aerobowych. Następuje również zwiększenie tkanki kostnej.

2

Zalety ćwiczeń power plate

Nie można zapominać także o tych walorach ćwiczeń z power plate, które daje każda aktywność fizyczna, a więc:

• rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze ukrwienie organizmu;
• zwiększenie metabolizmu i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej;
• poprawa wytrzymałości;
• poprawa siły i napięcia mięśni;
• zwiększenie zakresu ruchu.

Za pomocą treningu power plate możemy dostosować program do naszych indywidualnych preferencji, np. rozciągnie mięśni czy spalanie tłuszczu. Pierwszy trening na maszynie wibrującej zawsze powinien odbywać się pod okiem trenera, który pokaże, jak we właściwy sposób obsługiwać urządzenie. Jeśli postanowimy wybrać, któryś z dostępnych programów instruktor dobierze nam do niego indywidualne ćwiczenia.

Trenując  dwa razy w tygodniu,  po 30 minut możemy zobaczyć pierwsze efekty już po miesiącu ćwiczeń.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *