SZUKAJ
biznes
0

Turbina za 3 tysiące zł, która zapewni prąd na całe życie

W Indiach panuje spora różnorodność – z jednej strony to kraj, który szybko się rozwija, a z drugiej strony nadal żyje w nim sporo osób, które nie mają zapewnionych podstawowych warunków do życia…

Turbina za 3 tysiące zł, która zapewni prąd na całe życie

W Indiach panuje spora różnorodność – z jednej strony to kraj, który szybko się rozwija,  a  z drugiej  strony nadal żyje w  nim sporo osób, które nie mają zapewnionych podstawowych warunków do życia – w tym również prądu. Z tego również powody niedawno wystartował startup Avant Garde Innovations, który chce zapobiec takowej polaryzacji. Za pośrednictwem niskich kosztów chce on zapewnić elektryczność na całe życie.

 

Bracia Aruno i Anoopo  George stworzyli  bardzo tanią i wytrzymałą turbinę wiatrową, która mimo swojego  małego rozmiaru, a przede wszystkim kosztu 50000 rupii, a więc około 3 tysięcy złotych w indyjskich warunkach potrafi wygenerować aż dziennie 5 kWh energii elektrycznej.  W cenie jednego iPhone cała rodzina mogłaby uzyskać dostęp do prądu.

 

 

Dla wielu Hindusów ta cena również na obecnie panujące warunki jest nieosiągalna,  dlatego bracia nadal  pracują nad obniżeniem kosztów, co ma im umożliwić uruchomienie masowej produkcji. Ten projekt ma również wesprzeć rząd, który fundując w części takie turbiny mógłby  pomóc rozwiązać poważny cywilizacyjny problem.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *