SZUKAJ
Kultura
0

„Twoje dziecko jest tym, co jesz”! Obok tej kampanii nie przejdziesz obojętnie

W Brazylii pod hasłem „Twoje dziecko jest tym co jesz” powstała mocna kampania skierowana do wszystkich matek. Pediatrzy próbują w ten sposób zwrócić uwagę na…

„Twoje dziecko jest tym, co jesz”! Obok tej kampanii nie przejdziesz obojętnie

W Brazylii pod hasłem „Twoje dziecko jest tym co jesz” powstała mocna kampania skierowana do wszystkich matek. Pediatrzy próbują w ten sposób zwrócić uwagę na to, jak zwyczaje żywieniowe przyszłych i karmiących matek wpływają na zdrowie ich maleństwa. Dziecko je to, co Ty. Jeśli w Twojej diecie nie znajdą się wartościowe produkty, nie zapewnisz ich również swojemu dziecku. Zdjęcia, które zostały przygotowane na rzecz kampanii dobitnie odzwierciedlają te słowa. Zobaczymy na ich dzieci ssące ucharakteryzowane na hamburgery, pączki, gazowane napoje piersi matek.

Na bilbordach możemy przeczytać napis „Twoje nawyki w pierwszych 1000 dniach życia twojego dziecka, mogą je uchronić przed poważnymi chorobami”. Niby jest to oczywiście, a jednak wiele kobiet o tym zapomina. Podczas ciąży i w okresie karmienia piersią nie wystarczy jednie wystrzegać się różnego rodzaju używek. Bezmyślne „wrzucanie” w siebie jedzenie również do niczego dobrego nie prowadzi. Trzeba odżywiać się z głową. Dziecku jak i Matce najlepiej będzie służyć zdrowa, zbilansowana dieta, która zapewni maluszkowi odpowiedni rozwój, a przyszłej mamie lepsze samopoczucie podczas ciąży. Warto o tym pamiętać!

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *