SZUKAJ
Kultura
0

Urodziłam przez cesarskie cięcie i nie mam powodu do wstydu! Zdjęcie, które mówi więcej, niż tysiąc słów

Większość szczęśliwych mam stara się podczas ciąży wszystko zaplanować i przygotować się do największej roli w ich życiu – macierzyństwa. Jednak na pewno nie można zaplanować przebiegu samego porodu…

Urodziłam przez cesarskie cięcie i nie mam powodu do wstydu! Zdjęcie, które mówi więcej, niż tysiąc słów

Większość szczęśliwych mam stara się podczas ciąży wszystko zaplanować i przygotować się do największej roli w ich życiu – macierzyństwa. Jednak na pewno nie można zaplanować przebiegu samego porodu. Wiele z nich niekiedy pada ofiarą negatywnych opinii z powodu decyzji, na które tak naprawę nie miały wpływu. Kobiety, które same zdecydowały się na cesarskie cięcie, bądź ze względu na zaistniałą sytuację zostały do tego zmuszone,  padają ofiarą krytycznych komentarzy ze strony społeczeństwa. Chyba najbardziej bolące są słowa, które zarzucają im, że skoro nie rodziły naturalnie nie są prawdziwymi matkami. Naprzeciw im staje fotografka Helen Aller .

Fotografka  zrobiła zdjęcie kobiecie po cesarskim cięciu. Obydwie kobiety odbyły ze sobą długą rozmowę. Bohaterka fotografii wyznała, że bardzo bała się cięcia. Podczas ciąży planowała rodzić siłami natury, jednak zaistniałe okoliczności i komplikacje przy porodzie zdecydowały inaczej. Dzięki tej decyzji na świecie pojawił się jej ukochany synek.

Fot: Helen Aller

Na fotografii widzimy jak 3- tygodniowe maleństwo leży na łonie mamy, a powyżej widoczne jest jeszcze świeże cięcie. „To był dla niej największy koszmar, który jednak uratował ją i dziecko. Blizna będzie widoczna cały czas, ale będzie też codziennie przypominała, że to właśnie ta blizna dała życie” – wyjaśnia Helen.

Po tym jak Helen opublikowała zdjęcie na swoim fanpage’u  wywoła lawinę komentarzy. Jak się domyślacie nie wszystkie były pozytywne, co było całkowicie niezrozumiałe. W tym momencie to dobry czas na refleksję. Dlaczego my kobiety mamy wstydzić się swoich blizn, skoro to one, dały nam nowe życie i największe szczęście na świecie.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *